Temat: [Mondeo 2000-2007] Auto test klimatronka
View Single Post
Stary 18-08-2009, 22:47   #48
tosteer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: [Mk3] Auto test klimatronka

Witam.
Od ok. 2 tygodni jestem posiadaczem Mondeo Mk III z navi denso (o ile się nie mylę wersja bez BT). Szukałem na forum dość intensywnie (aczkolwiek mogłem coś przeoczyć) i nie znalazłem podobnego przypadku do mojego.
Chciałbym się poradzić co mogę sprawdzić i czy ewentualnie upgrade softu by coś dał w moim przypadku. Mianowicie po włączeniu urządzenia, działa radio, CD, NAVI (tel. jeszcze nie sprawdziłem) ale cały panel od klimy jest nieaktywny. Przyciski w ogóle nie reagują. Ale tylko te boczne od klimy. Reszta bez zarzutu. Przez to nie mogę zrobić self testu klimy. Dodam tylko, że po przekręceniu stacyjki nawiew jest na nogi, z siłą huraganu i na mega niską temp. i nic nie da się z tym zrobić. Jeżeli na ekranie dotykowym wcisnę "clima off" wyświetla sie napis: "ignition off, no a/c available". Kompletnie nie wiem co z tym zrobić czy to wina sterowników (jak zasugerował mi jeden pan podłączając moje autko do kompa - zrywało połączenie) czy może styków, zimnych lutów, itp. Może ktoś coś poradzi. Naprawdę będę wdzięczny. Teraz muszę jeździć z otwartymi szybami i z wyjętym bezpiecznikiem od A/C a nie uśmiecha mi się to tak samo jak wizyta w ASO i słona zapłata za samą diagnostykę.
Pozdrawiam
tosteer jest offline   Odpowiedź z Cytatem