Temat: [S-MAX 2006-2015] Czujniki ciśnienia w oponach
View Single Post
Stary 06-08-2009, 08:47   #12
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie

W temacie czujników, wczoraj zamawiałem swojego S-MAX'a i gość w salonie mówiąc krótko, odradził mi te czujniki. Potwierdził oczywiście że system działa ale problem polega na tym, że ten system działa prawidłowo jak opony zmienia się w ASO albo takim serwisie który potrafi prawidłowo zmienić opony. A tak jak nie podłączą wszystkiego tak jak trzeba to system piszczy i informuje o nieprawidłowościach, mówiąc krótko, więcej z tym kłopotów niż pożytku. To jest opinia, którą przekazał mi sprzedawca samochodu a którą podzielili się z nim jego klienci, którzy mają takie urządzenia zainstalowane u siebie. Czekam na opinie, samochód zamówiony ale mogę jeszcze dorzucić w razie w.

Cytat:
Napisał arczi_75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujniki ciśnienia w oponach to koszt razem z zaprogramowaniem ok. 250 zeta/szt. czyli komplet ok 1000 zł. Do tego raczej wskazane jest założenie czujników i nie zdejmowanie ich, aby przełożyć do innego kompletu kół. Ja to zrobiłem raz i więcej nie uczynię mimo, że w serwisie. Chodzi o bardzo prawdopodobne ich uszkodzenie przy demontażu i ponownym montażu.
To znowu ja, czyli mówiąc krótko żeby czujniki ciśnienia miały sens trzeba mieć 2 komplety, do letnich i do zimówek? Na zimę mam stalowe felgi + opony więc musiałbym dokupić drugi komplet mówiąc krótko?

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 03-10-2010 o 12:40 Powód: Regulamin pkt 21
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem