Temat: [Fusion] Hak holowniczy - ktoś ma?
View Single Post
Stary 16-07-2009, 17:54   #4
bezczas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2009
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion + hak holowniczy - ktoś ma?

Witam.
Mnie Hak z montażem wyszedł 500zł. Do fuziona nie potrzeba żadnego modułu. Wystarczy standardowa wiązka kabli.

Jeśli chodzi o przyczepkę kempingową widziałem jakiegoś posta na forum w którym ktoś pytał o to czy może zapiąć przyczepę kempingową która daje nacisk na kulę S=75kg.
Producent samochodu podaje, że max nacisk na kulę może wynosić 50kg. Teoretycznie nie można zapiąć takiej przyczepy do Fuziona. Tutaj jednak należało by się zastanowić czym tak naprawdę jest nacisk pionowy na kulę S. Wartość ta jest związana z dopuszczalnym naciskiem na oś samochodu. Tak więc jeżeli nie przeładujesz bagażnika swojego fuziona, wtedy będziesz mógł spokojnie ciągnąć taką przyczepkę, która daje nacisk 75kg na kulę. Nie masz się co obawiać o to że hak nie udźwignie takiego ciężaru. Haki potrafią udźwignąć dużo więcej, ograniczeniem tutaj jest jedynie zawieszenie naszego samochodu.
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że na coś się to przyda.
Dla przypomnienie powtórzę jeszcze, że jeżeli zapinasz na hak przyczepę o s =75kg, pamiętaj aby nie przeładować bagażnika, bo wtedy będziesz drapał chlapaczami po asfalcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc życzę udanych wakacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bezczas jest offline   Odpowiedź z Cytatem