View Single Post
Stary 07-07-2009, 01:46   #8
FOX2
ford::average
 
Avatar FOX2
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Toruń, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 125HP
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie Odp: 2,2 TDCI - Ghia - jakie wersje - co jest maxem wyposażenia

Zaskoczę Cię i powiem, że nie mam wiedzy na maxa. Jest tu grono osób, o których można śmiało powiedzieć, że mają wiedzę na maxa. Ja się do nich nie zaliczam.
Chciałem powiedzieć, że widziałem wersję TITANIUM, która nie miała tego co "wymyślinkowałem" wyżej.
GHIA X to inaczej GHIA + dodatkowo:
- 17" felgi
- skóra lub alcantara
- fotele kierowcy i pasażera z pełną elektryczną regulacją
- górna kratka wlotu powietrza wykończona na połysk
- drewno ze skórą w kierownicy
- podłokietnik ze schowkiem na tylnej kanapie
Jeśli chodzi o TITANIUM X to wyróżnia się on przyciemnianymi tylnymi szybami(kombi).
Szyber dach jest w opcji. Felgi 18" seryjne montowane tylko w ST220, a opcji dostępne wszędzie poza AMBIENTE.
Nie widzę sensu porównywania aut AMBIENTE vs. TREND vs. GHIA vs. TITANIUM itd.
Można kupić TRENDA, dobrać takie dodatki i wybrać takie opcje, że nawet TITANIUM X będzie słabo wyposażony.

Na własnym przykładzie. Oficjalnie mam wersję GHIA, podgrzewane i chłodzone mam tylko fotele przednie. Tylną kanapę mam z "poddupnikami"(zintegrowany fotelik), więc nie ma możliwości jej podgrzewania(o ile sam tego nie założysz). Chłodzenie tylnej kanapy - producent tego nie przewidział(choć z pewnością wykonalne - 40 lat temu używając suwaków logarytmicznych ludzie polecieli na księżyc)

Mimo iż mam GHIA, to posiadam elementy "zarezerwowane" tylko dla GHIA X, TITANIUM oraz TITANIUM X. Jest więc to mieszanina wszystkiego.
Do "pełnego wypasu"(i już wiadomo dlaczego w "...") brakuje mi:
- elektrycznej regulacji fotela kierowcy i pasażera we wszystkich płaszczyznach
- podgrzewanej tylnej kanapy
- czujników parkowania
- szyberdachu
- elektrycznie składanych lusterek
- felg 17"(obecnie stalowe 16"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), szkoda, że nie ma TITANIUM X koloru stalowego w rozmiarze 17" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- zestaw multimedialny(ekrany w zagłówkach)
- skórzanej tapicerki(chociaż osobiście za nią nie przepadam)
- zmieniarki
- moduł BT i VC
- "silnika od eSTekaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."
To chyba tyleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Diabeł tkwi w szczegółach(dodatkach i opcjach)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW W linku poniżej masz dużo więcej informacji.
http://www.automotive.tarnow.pl/old_...log/mondeo.pdf
Pozdrawiam
__________________
"Whether you think you can or whether you think you can't, you're right." - Henry Ford
"Don't never let somebody tell you, you can't do something"
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed"

Ostatnio edytowane przez FOX2 ; 07-07-2009 o 02:11
FOX2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem