Temat: [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC
View Single Post
Stary 18-06-2009, 10:18   #48
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdzislaw22 źaden z układów w module nie jest wmontowany na podstawce i z tego co widzę będzie je trudno wylutować, bo to smd. Zapewne jednak jest jakiś sposób na programowanie modułu przez złącze.
Też się*zastanawiam dlaczego u mnie jest wiązka do modułu, a na 100% nie ma do mikrofonu.
Czy moduł wykrywa niepoprawne podłączenie mikrofonu i wyłącza bt? Co do mikrofonu to faktycznie musiałem coś poknocić. Podłączyłem go do wtyczki pod konsolą a nie do tej pod nogami pasażera. Po obejrzeniu instalacji doszdłem do wniosku że wtyczka pod nogami pasażera jest połączona z wtyczką pod konsolą do której normalnie wchodzi taka wtyczka ze skrzyżowanymi kabelkami.
-wylutowanie smd to nie problem ;-)
- ale najpierw trzeba się dowiedzieć co to za układy i ewentualnie do którego się dobrać, stąd moja prośba o zdjęcie, lub numery kości
- żyjemy w czasach globalizacji i nie sądzę, aby nokia zrobiła coś totalnie innego od innych swoich modeli.
- czy moduł wykrywa niepoprawne połączenie mikrofonu? nie jestem pewien, na pewno wykrywa brak manetki z przyciskami (tak było u mnie). Pamiętam, że gdzieś na forum angielskim goście walczyli właśnie z mikrofonem i radiem sony i efekt był chyba podobny.

- a gdzie konkretnie znalazłeś ta wtyczkę? może i u mnie jest ;-)
- przyszedł mi jeszcze do głowy "absurdalny" pomysł, że podłączenie modułu do oryginalnej wiązki skutkuje wymuszeniem programowania. Wiem o co najmniej 4 przypadkach w których dołożenie modułu jak w instrukcji zadziałało bez żadnego programowania u dealera.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem