Temat: [Galaxy 2000-2006] Diagnostyka VAG
View Single Post
Stary 02-06-2009, 00:48   #120
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbo wiem że pada,bo już mi to powiedziało 4 mechaników.A ciężko byłoby mi to sprawdzić bo mam automat...Przepływka raczej nie bo byłby słabszy ciągle,a mój jest bardziej słabszy jak dłużej pojeżdze no i pracuje głośniej od ok 1500obr (czyli od momentu załączenia się turba)...Filtry zmieniane pół roku temu,układ zasilania raczej sprawny.
Najdziwniejsze jest to że chodzi tak jak pisałem,głośniej i ciut słabiej,ale czasem po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym jest tak jak był i powinien być szybki i cichy...może to zalezeć od położenia łopatek w turbinie,jak sie "dobrze"/inaczej ułożą to jest ok?
A co do padających wtryskiwaczy,jak to poznać najłatwiej?
A błedy sprawdzałeś i nie ma?
Wtryskiwacze trzeba zobaczyc czy mniej wiecej równo sikają i czy dawka miesci się w normie, to tez VAG kanał 013, jak resetuje sie wyłączeniem kluczyka, to musi być zapisany bład np. przładowania turbiny, jaki to trzeba zobaczyć i wtedy wiadomo czy turbina do czyszczenia czy regeneracji, a sprawdziłeś cięgło do kierownic turbiny, lekko chodzi? Bo po tym poznasz czy zatarte są w niej kierownice.
No jeszcze może byc brudny zaworek N75, lub nieszczelny układ poodcisnieniowy.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem