Temat: [Galaxy 2000-2006] Diagnostyka VAG
View Single Post
Stary 01-06-2009, 10:12   #119
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbawkę trzeba sprawdzić VAGiem na kanale 11 / logi / i zabaczyc jak pompuje pod obciążeniem, bieg nr 4 i full but / podłoga/.

Jasne jak jest głośniejszy silnik to będzie nieszczelność na wydechu, lub jak podejżewasz turbawka, albo jeszcze; zły stan wtryskiwaczy, lub przepływomierz sie kończy. ale to wtedy widac po silniku, bo jest wyraźnie slabszy.
Rozumię, ze filtry; powietrza masz czysty i paliwa, a układ zasilania w paliwo - szczelny?
FIltry zmieniane pół roku temu,układ zasilania raczej sprawny.
Pozdr.
Turbo wiem że pada,bo już mi to powiedziało 4 mechaników.A ciężko byłoby mi to sprawdzić bo mam automat...Przepływka raczej nie bo byłby słabszy ciągle,a mój jest bardziej słabszy jak dłużej pojeżdze no i pracuje głośniej od ok 1500obr (czyli od momentu załączenia się turba)...Filtry zmieniane pół roku temu,układ zasilania raczej sprawny.
Najdziwniejsze jest to że chodzi tak jak pisałem,głośniej i ciut słabiej,ale czasem po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym jest tak jak był i powinien być szybki i cichy...może to zalezeć od położenia łopatek w turbinie,jak sie "dobrze"/inaczej ułożą to jest ok?
A co do padających wtryskiwaczy,jak to poznać najłatwiej?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 01-06-2009 o 11:08
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem