Temat: [Galaxy 2000-2006] Diagnostyka VAG
View Single Post
Stary 31-05-2009, 23:42   #116
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie,głownie do kolegi - Stefano.Od jakiegoś czasu silnik pracuje głośniej i ciężej,podejżewam że to wina padającej powoli turbiny(wiem ze pada)czy może być to jej wina podczas jazdy w każdych warunkach silnik pracuje głośniej.A szczególnie chodzi mi o to czy moge jakąś sprawdzić ją VAG-iem,jak działa?
Wiadomo, ze sprężarka daje dość duży 'opór' silnikowi i zawsze komputer będzie automatycznie podciągał dawkę wtrysku paliwa, aby utrzymać np zaprogramowane wolne obroty na 903, dlkatego bedzie z zasprzęgloną sprężąrka głosniejszy. no i jeszcze włacają sie dwa wentylatory na chłodnicach.
Ludzie jak tutaj piszą, to rozpoznają nawet po pracy silnika, moment załączenia swiateł.
VAGiem tu nic nie zrobi.
TO CO WYZEJ, TO DOTYCZY SPRĘŻARKI KLIMY!
O TURBINIE NAPISZAŁEM DWA POSTY NIŻEJ,

Cytat:
Napisał zienek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano pisałeś zę są lepsze kable i gorsze.
Mam pytanie czy posługując sie gorszym kablem przy VAGu np wersji 7.. może dojść do uszkodzenia kabla, czy poprostu niebędzie program działał tak jak należy?
Te lepsze kabelki np. HEX-Can które boja się aktualizacji, bo wiadomo że to nie jest oryginalny RossTech i przy właczonej wtyczce kabelka do notka, trzeba mieć koniecznie wyłaczony internet, szególnie bezprzewodowy, bo komputer wykryje w sieci jego nową aktualizację i sam bez naszej zgody ja przeprowadzi i pózniej kabelek kaput.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-06-2009 o 09:42
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem