View Single Post
Stary 16-05-2009, 06:54   #20
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Unhappy Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi zarówno mechanik, jak i panowie z serwisu forda początkowo powiedzieli, że to wina niewyregulowanych linek (wodzików) - mechanik je sprawdził i powiedział, że nie ma na nich żadnych luzów, więc ostatnia diagnoza to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - skrzynia biegów a konkretnie luzy, czy jakieś niedopasowania na synchronizatorach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( w każdym bądź razie praktycznie na 100% wykluczyli winę sprzęgła. Szczerze mówiąc załamało mnie to na całego, ponieważ inni wymieniali w takich sytuacjach wysprzęglik, pompkę lub co najwyżej cały komplet sprzęgła i pomagało, a u mnie chyba szykuje się remont skrzyni, porażka i to przy 140 tys. przebiegu.
Dla przypomnienia: u mnie wygląda to w ten sposób, że problemy z wbiciem biegu są na włączonym silniku po wysprzęgleniu na luz i ponownym wciśnięciu pedału sprzęgła, dotyczy to tylko biegu 1 i wstecznego (niezsynchronizowanych). Przy czym po dłuższej jeździe biegi już wchodzą choć nie bez problemów (haczą).
No zszokowałeś mnie 140 000 km i remont skrzyni ...
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem