View Single Post
Stary 15-05-2009, 12:32   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,543
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Cytat:
Napisał Vosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc możemy zatem przyjąć, że powyżej 12 lat, lub powyżej 150 cm wzrostu dziecko może być przewożone na przednim fotelu, skoro nie ma zapisu, który tego zabrania, prawda?
Powyżej 12 lat lub 150cm to nie musi mieć fotelika i jeździ na którym chce siedzeniu

Jeśli ma mniej to musi mieć fotelik ALE na dowolnym fotelu (także na przednim)
Tylko niemowląt nie można przewozić na przednim siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy, jeśli są aktywne poduszki (poduszka ) pasażera.


Cytat:
Napisał Mr_Hide Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój skrót myślowy jest tez nadmierny: bo z przodu można przewozić dziecko:
a) w głebokim foteliku (dla b.małych dzieci) - TYLKO tyłem do kierunku jazdy I JEDNOCZEŚNIE przy wyłączonej poduszce pasażera (o ile jest poduszka i zarazem można ja wyłączyć) lub jeśli takowej poduszki nie ma
b) na podkładce podwyższającej (ja to nazywam "poddupnikiem' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - o ile dzieciak nie ma 150cm LUB 12 lat.

Z tyłu - fotelik pełny (normalnie - przodem do jazdy) lub "poddupnik", jak w punkcie b).

Przerabiałem ten temat do niedawna, bo własnie mój młodszy skończył niedawno 12 lat. A ja nie lubie płacić "głupich" mandatów!
Twój post jest strasznie zagmatwany ALE masz rację.
W sumie, aby rozpatrzeć wszystkie możliwości tobyśmy musieli zrobić tabelkę:
przodem do kierunku, tyłem do kierunku, z poduszkami, z poduszkami wyłaczonymi, bez poduszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najważniejsze - nie ma bezwzględnego zakazu przewożenia dziecka na przednim siedzeniu.
W konkretnych warunkach można przewozić dziecko w foteliku, na przednim siedzeniu z aktywnymi poduszkami


WAŻNE: w Focusie 1 NIE MA wyłącznika poduszki przedniego pasażera.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-05-2009 o 12:37
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem