Temat: [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC
View Single Post
Stary 07-05-2009, 16:12   #34
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Po kilku dniach zabawy z VC muszę powiedzieć, że lepszej zabawki na długie i krótkie podróże nie ma. Szczególnie dla dziecka :-D

Wymyślanie słów, które spowodują reakcję i jej nieobliczalność - niezastąpione. :-D

Przy okazji doszedłem do ciekawych wniosków. Otóż według mnie za rozpoznawanie mowy odpowiedzialny jest uniwersalny program, niezależnie od języka. On po prostu próbuje porównać 2 próbki dźwiękowe.
Według mnie, ta wzorcowa próbka dźwiękowa, to dokładnie to co mówi "kobieta" jak poprosimy o pomoc, lub się nie odezwiemy.
Innymi słowy, podmiana tych próbek dźwiękowych zaowocuje zmianą języka komunikacji. Jednak żeby zacząć poważnie myśleć o takiej modyfikacji, trzeba się dowiedzieć z czego jest zbudowany. Idealnie by było, gdyby zawierał pamięć, którą można by było przeprogramować w zewnętrznym programatorze.

I tu pojawia się prośba do kolegów posiadających moduł bez gwarancji (kupiony z allegro, lub samochód po gwarancji), aby jeśli mogą zdjęli obudowę modułu (przykręcona na 4 śrubki z których jedna jest pod etykietą) i zrobili fotki tego co zastaną w środku, czyli płytki z elementami po obu stronach.

Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy operacja przeprogramowania pamięci w zewnętrznym programatorze jest możliwa z punktu widzenia technicznego.

Z.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem