Temat: [Mondeo 2000-2007] Smrodek z wentylacji ;-(
View Single Post
Stary 14-04-2009, 21:26   #1
adamu555
ford::amateur
 
Avatar adamu555
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Warszawa Pyry
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Smrodek z wentylacji ;-(

Bardzo proszę o Waszą pomoc i o jakąś poradę.
Mam problem ze smrodem wydobywającym się z wentylacji w moim Mondeo MKIII.
Problem zaczął się od momentu gdy wypsikałem cały kokpit jakimś PLAKopodobnym specyfikiem do plastików samochodowych. Wypsikałem także plastiki pod maską i uszczelkę podszybia.
Skończyło się to tak, że zaczęło śmierdzieć z wywietrzników stęchlizną, leciał na przednią szybę tłuszcz z kratki wywiewu i zaczęła parować przednia szyba....MASAKRA ;-(
Wymieniłem już filtr kabinowy na węglowy, kupiłem taki specyfik do odgrzybiania, który się ustawia na 10 minut w samochodzie, z włączoną klimą, ale i to nie pomogło.

Zaobserwowałem, że:
-nie śmierdzi, gdy jest włączona klimatyzacja (na LOW i na HI)
-śmierci na włączonej tylko dmuchawie na niskich temperaturach (zarówno w obiegu zamkniętym jak i otwartym)
-najgorzej śmierdzi przez pierwsze minuty po włączeniu samochodu i wtedy też przednia szyba paruje :-/

Bardzo proszę Was o radę co to może być i jak się tego pozbyć?
Czy to jakieś zwierzątko utkwiło pod maską, czy to jakaś woda zgniła gdzieś stoi, czy to coś w parowniku, czy czymś takim podobnym?

Byłem w serwisie klimatyzacji przy Puławskiej w Warszawie, to tam chcieli mnie naciąć na koszty, żeby najpierw wymienić gaz z klimy, dopiero później po tygodniu filtr kabinowy i się zobaczy - koszt usługi 250 zł :-(
Filtr kabinowy sam wymieniłem na węglowy Filtrona.

Co mam robić w tej sytuacji?

Czy są jakieś dobre, uczciwe i nie tak bardzo drogie zakłady w Warszawie lub okolicach, które rozwiążą mój problem?

Pozdrawiam
Adam

P.S. Dodam, że już przeszukiwałem forum w poszukiwaniu podobnego wątku i nie znalazłem nic co by pasowało do mojej uciążliwości :-(

Ostatnio edytowane przez adamu555 ; 14-04-2009 o 21:30
adamu555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem