Temat: [Mondeo 2000-2007] Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI
View Single Post
Stary 02-04-2009, 09:00   #20
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Kilka dni temu zalałem do pełnego baku płyn do czyszczenia wtryskiwaczy i układu paliwa za około 15zł (więc jakość średnia) przejechałem 100km po mieście i nic się nie zmieniło. Wczoraj moja cierpliwość się skończyła i oddałem dziś rano samochód do mechanika- ma poczekać parę godzin aż samochód ochłonie i go odpali i będzie badał objawy, na pewno podłączy go pod komputer a jak to nic nie da to będzie szukał dalej. Wieczorem jadę odebrać auto i jak dobrze pójdzie to będę coś wiedział. Ja ciągle stawiam na przerywający wtrysk (niec nie sugerowałem mechanikowi) dlatego zainwestowałem w płyn firmy liqui przeznaczony tylko do czyszczenia układu wtryskowego w silnikach diesel- przez wielu ten środek uważany jest za najskuteczniejszy, więc bez względu na rezultat dzisiejszych poszukiwań przeczyszcze wtryski. Także zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie.
Tak odchodząc od tematu to rozmawiam trochę z ludźmi mającymi diesla i co człowiek to opinia już słyszałem o tym, ze silnik dostaje lewe powietrze, przerywa wtrysk, z komputera wysylany jest zły sygnał itp. Dlatego zdecydowałem się na mechanika- mam nadzieję, że nie będą mieli problemu z diagnozą. Postaram się dać znać jak wszystko sprawdzę i będę znał rezultat.
mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem