View Single Post
Stary 23-03-2009, 07:39   #515
darabont
ford::average
 
Avatar darabont
 
Zarejestrowany: 30-03-2007
Skąd: Malbork
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 1Z 90 kM
Rocznik: 1996
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Chyba gdzieś to już opisywałem.Wcześniej sterowanie zrobione miałem z włącznika.Tej zimy zepsuła mi się wkładka zamka i postanowiłem założyć sterowanie centralnym z pilota (wcześniej było tylko z kluczyka).Zamówiłem w tej firmie http://allegro.pl/item566155192_shar...2pilotami.html .Poprosiłem żeby przerobili mi dodatkowy kanał (otwieranie klapy) na wyjście włącz/wyłącz (bistabilne).Teraz mam sterowanie centralnym i ogrzewaniem z jednego pilota.Zrobiłem to tak żeby ogrzewanie można było szybko odłączyć na lato (pod siedzeniem kierowcy),a sterowanie wykorzystać do innych celów (jeszcze nie wymyśliłem jakich).Dodatkowo można wyłączyć wyłącznikiem na panelu sterowania ,który wcześniej miałem wykorzystany do załączania.
Wszystkie kable dostępne są w progu z lewej strony tylnych drzwi.Schemat jest dostępny na forum.Zasilanie pompki wzięte z zasilania dogrzewacza.Dodatkowo wstawiłem na panelu małą ,zieloną diodę podłączoną do pompki paliwa.Pokazuje kiedy dogrzewacz chodzi i w jakim trybie (częstotliwość pracy pompki).
_____________________________
Przy okazji przeglądu zrobiłem fotkę tej pompki.Dodatkowo potrzebny był ten wąż na pierwszym planie,drugi wykorzystany od dogrzewacza.Normalnie są dwa ale drugiego nie dało się wygiąć żeby nie był załamany.
Pompka mokra od wody,nie od płynu (zima na nowo,a już opony chciałem zmieniać na letnie).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20090324714.jpg (92.1 KB, 373 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez darabont ; 24-03-2009 o 11:43 Powód: uzupełnienie
darabont jest offline   Odpowiedź z Cytatem