View Single Post
Stary 19-02-2009, 18:58   #13
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Re: [MK4] jakie felgi do mondeo z salonu?

Na foto obok są felgi "zimówki" ze staruszka MkIII 16' a na lato standard z gold X , bież co fabryka daje . Z zimówkami mi się udało ale odsadzenie jest większe niż orginalne , jest trochę szerszy "w kołach" ale prowadzi się tak samo jak na orginalnych . Jedyny problem to długość szpilek , przy orginalnych felgach śruby łapią 5-8 obrotów gwintu te tylko 3-4 , przy kupnie 17 nie zapominaj o przymiarce , ważne jest nie tylko odsadzenie ale i długość szpilek , za krótkie możesz zgubić koło + atrakcje z tym związane . :fcp24 [a opony mam nowe 215/55R16] . I do dziur też mam dystans dość duży . Z moich przykrych doświadczeń wynika że mini-profil na nasze [ i nie tylko !] drogi to 55 . Przy 17 w Starszym MkIII w Austrii :fcp17 pożegnałem się z felgami i oponą i do tego z przodu i z tyłu tzw dublet :fcp5 od tego czasu zostały mi widoczne obok 16 i wyleczyłem się z większych .
Wymiary założonych 16' to rozstaw śrub wiadomy szerokość to 7' odsadzenie 60mm a powinno być 50mm o 1 cm szerzej czyli w sumie 2 cm na osi mniej niż 50mm może ocierać o szczęki hamulcowe .

Ostatnio edytowane przez lewbran ; 23-02-2009 o 21:07 Powód: mała poprawka
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem