Temat: [Mondeo 2000-2007] Jaki olej lejecie? 5W30?
View Single Post
Stary 04-02-2009, 23:26   #73
pawel--
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Witam Serdecznie
Dokonałem przeglądu sporej ilości postów dotyczacych olejów stosowanych przez użytkowników. Wiekszość z użytkowników poleca olej MOTUL 5W30 który posiada wskazane przez forda specyfikacje 913A/B jednak jest to olej drogi (5l-min.200zł) - olej o obniżonej lepkości HTHS ale nadal nie pełny syntetyk. Przy swieżym silniku im mniej mineralu w domieszce tym lepiej. Oleje Fordoskie też nie są pełnymi syntetykami, a wiekszość pozostałych jest rozlewanych w naszym rodzimym kraju.
A tu - mało polecany i poruszany na forum olej ( w wykazie szanownego moderatora SKOLMI) zakres temp. wielosezonowy 5W30 - specyfikacja 913A/B obniżona lepkość w/g Forda - Liqui Moly Leichtlauf Special
ktoś napisał - "rewelacyjny ale drogi i ciężko osiągalny" - osiagalny od ręki cena po zakupie 7l. (na zapas) 227 zł (przesyła była gratis) - rozlewany deutschland
Czy ktoś miał może kilku wymienną przyjemność (lub nie) korzystania z tego oleju. I ma jakieś spostrzeżenia. Ja zalewałem jako pierwszy w moim aucie bo poprzedni właściciel oprócz parametrów zapomniał zanotować marki oleju. Na razie wszystko ok.
pozd
pawel-- jest offline