View Single Post
Stary 31-01-2009, 23:07   #1
LukiSbkw
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Porada dla innych (przekaźnik pompy paliwa) !!!

Witam ponownie wszystkich :fcp1 no więc teraz mam takie info dla tych którzy posiadają taki model Model mendy jak Ja i ewentualnie może ktoś inny z tego skorzystać. Mianowicie chodzi mi o to że jakieś pół roku temu pisałem o migającej sprężynce, o tym ze nie można odpalić i o tym że gasło auto w czasie jazdy :fcp5 No więc pewnego dnia padł i już i nawet pierdnąć nie chciał :fcp6 ponoć miała to być pompa paliwa lub komputer :fcp5 No więc zacholowałem grata do wuja do warsztatu tam wyjął pompę która była zrypana a raczej sterownik pompy. po wysłaniu pompy do Lublina, pompa przyszła po jakichś 4 dniach, cena takiego czegoś to 2000zł :fcp11 . No więc pompa zamontowana i niby wszystko OK a auta jak nie chciało chodzić tak nie chodziło znaczy tylko wtedy kiedy miało kaprys :fcp16 Później cosik akumulator był słaby chciałem go podładować, więc wyjąłem naładowałem, włożyłem i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dupa blada. Jakoś udało się skołować kolesia z forda który przyjechał z kompem i podłączył dziada okazało się że coś z immobilizerem i z komputerem. koleś powiedział że ma taki sam tylko musiał by go przeprogramować więc innego wyjścia nie było trzeba było skorzystać. Nooo i po poskładaniu wszystkiego do kupy o dziwo było wszystko OK. Tyle tylko że przypadkiem dowiedziałem się że gdzieś pod akumulatorem jest przekaźnik od pompy i to właśnie ON był przyczyna tych wszystkich problemów i że to przez niego spalił się sterownik pompy i komputer się spier... Aha kiedy mechanik podłączył grata pod kompa owszem wykazało mu że to jest tam jakiś przekaźnik nie teges i on wymieniał każdy po kolei ale kto by wiedział że gdzieś pod akumulatorem jest kolejny skubaniec. To jest właśnie ten przekaźnik hermetyczny cena takiego przekaźnika w fordzie to 105zl przynajmniej mnie tyle mówili. Tak na koniec dla wszystkich suma końcowa ze wszystkim to 2600zł :fcp11 Ja natomiast mam już ten przekaźnik na wierzchu więc kupiłem zwykły przekaźnik taki jakie są obok akumulatora w skrzynce zapłaciłem za niego 30zl używany ale dobry i naaaaareeeeeszcie wszystko gra :fcp2

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LukiSbkw jest offline   Odpowiedź z Cytatem