View Single Post
Stary 25-01-2009, 18:32   #1
Luk07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie [MK4]JAKĄ WERSJĘ WYBRAĆ:1.8 TDCI 125 KM czy 1.6 BENZ.110KM ?

Witam wszystkich na forum !
poniewaz jestem nowym "forumowiczem" liczę na waszą pomoc a sam będę starał się odpowiadać na zagadnienia związane z eksplatacją Mk3(5 lat użytkowania,przejechane 130 tys km.).Z góry dziękuję.
Właśnie zdecydowałem się na zakup nowego Mondeo (ver. 5 dr) i przed zaliczkowaniem mam dylemat jaką wersję silnikową wybrać (jak w temacie) ? Pewnie wielu z was podpowie "brać TDCI" ale w moim przypadku wybór nie jest tak oczywisty gdyż rocznie przejeżdzam tylko ok.18 tyś km (głównie po mieście) i nie moge liczyć że niższe spalanie jednostki TDCI zrekompensuje wyższy koszt zakupu w stosunku do 1.6 benz. ( 13 tyś zł drożej a 14.2 tyś w przypadku wer. 6-cio biegowej 1.8 TDCI).Ja teraz jezdzę 1.8 benz. 110 KM, po mieście wystarcza chociaż do dynamicznej jazdy potrzeba wysokich obrotów.Tylko że w stosunku do nowego samochodu za taką kasę ma sie większe wymagania i napewno przez następne kilka lat chciałbym jeżdzić z komfortowym i dynamicznym silnikiem (nawet po mieście) a i jadąc czasami w trasę nie mam zamiaru wlec się za tirami a taką przyjemność może zaoferować (przypuszczam) wersja z silnikiem 1.6 benz.110 KM.Z drugiej strony słyszałem też niezbyt dobre opinie od kilku użytkowników 1.8 TDCI 125 KM tzn ze silnik nie jest znowu taki żwawy jak na 325 Nm momentu obrotowego, że ma turbodziurę ,nie ciągnie od niskich obrotów a takze ze duzo pali po mieście(moze tyle samo co benzyna ?).Z drugiej strony słyszałem tez b. dobre opinie jeśli chodzi o ten silnik 1.8 TDci 125 KM ale i nie brak tez dobrych opini jesli chodzi o 1.6 benz. 110 KM tzn.że ma całkiem dobre osiągi przy umiarkowanym zużyciu paliwa.Może być tak ze kupując 1.8 Tdci i jeżdząc głównie po mieście nie odczuję znaczącej róznicy w osiągach a i zużycie paliwa będzie na podobnym poziomie (chociaż zawsze słyszłem ze TDci fordowskie są b. oszczędne)? ! Czy warto więc wydawć 14 tyś zł więcej za wersję 1.8 TDCI 125 KM czy lepiej kupić tańszą 1.6 benz. 110 KM ?

ps.kilka lat jeżdziłem nowym pasatem 1.9TDI 100 KM i Toyota Avensis 2.0TD 116 KM-oba kombi ,straszne muły.! ! !
Luk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem