View Single Post
Stary 28-11-2008, 20:39   #2
zoldi3
ford::beginner
 
Avatar zoldi3
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Skąd: Planeta ZIEMIA
Model: cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK II] Odpalanie po postoju powyżej 8 - 10 godz.

Cytat:
Napisał rabixj
Witam kolegów. Mam Mondeo z 1996 r MKII i problem z odpaleniem po około 8 godzinach postoju. Świece wymienione, filtr paliwa wymieniony, zaworek zwrotny również wstawiłem. Auto aby odpalić muszę "kręcić" rozrusznikem 4 do 5 razy po ok 10 - 15 sekund. Jak już odpali to poźniej nie mam najmiejszego problemu z odpalaniem przez cały dzień, zapala odrazu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dziwi mnie to, że jak postoi pare godzin za dnia to odpala chociaż już jest zimny a jak postoi przez noc to dzieją się takie cuda.
Dodam jeszcze, że po przekręceniu stacyjki słyszę tylko jedno "tryknięcie" (nie wiem czy to jest korektor kąta wtrysku) co może sugierować awarię korektora kąta wtrysku ale czy w tedy nie powinien mieć problemu z odpalaniem zawsze?
Pozdrawiam i czekam na trafną diagnozę.
Witam.

Miałem podobny problem z moim starym mondkiem.
Na początek radze sprawdzić szczejność membrany w pompce ręcznej paliwa.Może ona być uszkodzona i co za tum idzie powodować nieszczelność całego układu paliwa.
Jak się domyslasz po dłuższym czasie postoju całe paliwo wraca do zbiornika.
Ponowne zassanie paliwa do pompy wymaga powyżej 4-5 prób i więcej odpalenia.
Skup się przede wszystkim na szczelności układy paliwa tj.przewody, filtr,szybkozłącza i pompka ręczna.
__________________
zoldi
zoldi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem