View Single Post
Stary 19-11-2008, 12:03   #58
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Moje przygody, które zostały opisane na początku zakończyły się tak:
Po objawach opisanych na początku ,pewnego mroźniejszego dnia pojawiły się problemy z odpaleniem auta. Umówiłem się z warsztatem w Rudzie Śląskiej na regeneracje wtrysków. Sprawnie poszło w jeden dzień. Wg mechanika lały wszystkie wtryski. Zostały one zregenerowane, wymieniony filtr paliwa, dodatkowo (podobno-bo trudno mi stwierdzić) przeczyszczony układ paliwowy, łącznie z bakiem. Została sprawdzona również pompa paliwa, która nie sypała opiłkami. Przelewy po regeneracji wyszły ok. Jednak gdy zapalało się samochód po raz pierwszy to strasznie głośno klekotał, należało przekręcić dwukrotnie kluczyk do pozycji zapłonu żeby móc normalnie odpalić. Mechanik twierdził, że pompa podaje zbyt małe ciśnienie paliwa stąd ten niezbędny rytuał. Jednak po takim odpaleniu auto pracowało normalnie, zero hałasu, dymienia itp. Zaproponował regeneracje pompy za 2000 w Krakowie. Powiedziałem, że się zastanowię. Po 3-4 dniach samochód zaczął odpalać za pierwszym razem bez jakichkolwiek problemów i tak jest do dnia dzisiejszego. Nie ma z nim żadnych problemów ani przy normalnym użytkowaniu, załadowaniu na full ani przy szybkiej jeździe.
Przypuszczałem, że podczas czyszczenia i montażu pompa mogła się zapowietrzyć, z stąd problemy na początku. Z czasem powietrze zostało wypchnięte i jest ok. Moje podejrzenia potwierdził inny mechanik, który dodatkowo zauważył iż samochód w takim stanie nie powinien opuścić warsztatu, bez całkowitego wyeliminowania tego procederu.
Dlatego czy warto polecić warsztat w Rudzi trudno mi jednoznacznie ocenić, z jednej strony teraz wszystko pracuje jak powinno, z drugiej początki nie były obiecujące. Całkowity koszt regeneracji i usługi 2300.
Warty polecenia jest mechanik zajmujący się common railem w Goleszowie koło Cieszyna. W miarę tani, fachowy. Ojciec naprawiał u niego Renaulta i jak narazie chwali.
__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem