View Single Post
Stary 30-10-2008, 07:18   #30
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał robal
Cytat:
Napisał Marix
- na zimówce w deszczu lipa
- na zimówce na suchym lipa
- na zimowce na lodzie lipa taka sama jak na letniej
- na zimówce na śniegu i w błocie pośniegowym efekt duzo lepszy niz na letniej
I z tym się zgadzam. Niestety opona zimowa jest dobra ale na śnieg. W aquaplanningu (czyli np. deszczowa pogoda) bądź przy suchej (czystej) jezdni zachowują się gorzej niż letnia - oczywiście pomijam naprawdę mroźne dni, które letnim oponom ujmują trochę cech.

Marix również słusznie zauważył, że to również kwestia psychiki. Mam zimówki w zimie - czuję się lepiej (ale czy bezpieczniej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Niestety niekiedy niektórym się wydaje, że jak założą zimówki to już nie wiadomo jak mogą jeździć po zaśnieżonych (pośniegowych) drogach.

Osobiście zakładam kiedy tylko prognozy pogody wskażą na długoterminowe zimno ok. 0-2 stopni w dzień i opady śniegu.
no to obaj macie dziwne podejscie (no chyba ze jest to poparte badaniami i doświadczeniami na wielu rodzajach opon)
jeżeli uważacie ze opony zimowe tylko na śnieg się nadają to po co je kupujecie skoro nawet w zeszłym roku nie było sniegu....

opony zimowe są kierunkowe, symetryczne, asymetryczne .. jak to sie mowi do wyboru do koloru .... i ja np. zdecydowałem się na opony symetryczne z rowkami obwodwymi po to zeby dobrze odprowadzały wodę ... a podczas ostatnich kilku dni kiedy temp. spada w w nocy do 3-4 a w dzień nie przekracza 8 a na dodatek leje już chyba tydzień jazda na oponach letnich była taka sobie .... od wczoraj mam zimówki i jest cicho, miękko, wygodniej ...

no ale kazdy ma prawo do swojego zdania, którego nie zmieni ....

i jeszcze jedno.... to ze pogoda wskaże długoterminowe zimno bez opadów śniegu to też załozysz zimówki ?? przecież śniegu niebędzie.


PS.

jestem za obowiązkowym używaniem zimówek w okresie jesienno zimowym jak jest w Niemczech. Tam w razie wypadku nawet poszkodowany nie majacy zimówek zapłaci mandat a takze nie otrzyma odszkodowania ....

przyczepności i mało przygód w okresie niskich temperatur życze.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem