Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Rozne indeksy predkosci opon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98583)

gprono 24-04-2010 18:00

Rozne indeksy predkosci opon
 
witam, moje pytanie brzmi nastepujaco: czy mozna instalowac opony z roznymi indeksami predkosci(ale takimi samymi na kazdej osi) na przyklad, na przodzie opony z indeksem H, a na tyle z indeksem V itp. Normalne jest ze duzo osob zaklada rozne opony na tyl i przod wazne zeby tylko na osi byly takie same, ale czy te indeksy maja jakies znaczenie? dzieki za odpowiedzi.

majsterus_nt 24-04-2010 23:47

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
a polecisz swoim focusem ponad 200???

podaj mi przykład opony o takim samym wymiarze nośności i różnych indeksach prędkości.

Makubo 25-04-2010 15:01

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 1422376)
a polecisz swoim focusem ponad 200???

podaj mi przykład opony o takim samym wymiarze nośności i różnych indeksach prędkości.

Dlaczego zakładasz, że on ma takie same opony z przodu co i z tyłu. Sam zasugerował, że ma inne, chociaż zrobił to troche pokrętnie.

Z kolei uważam, że nie ma przecieskazań, pod warunkiem, że nie będzie się przekraczać maksymalnej prędkości dla "wolniejszych" opon. Zresztą, nawet na naszych "autostradach" nie ma sensu rozwijać więcej niż 160-180 km/h chyba, że komuś na cmentarz spieszno. Co innego w Niemczech, grzech jechać wolniej :) Inna sprawa to oczywiście możliwości samochodu :D

mkaminski100 25-04-2010 18:13

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
Wazne, zeby nie byl nizszy od tego ktory jest w instrukcji, chociaz w Polsce to i tak nikt na to nie patrzy. Ja jak kupilem do starego auta w Polsce to zalozyli H a minimum bylo V.

Kubuch 25-04-2010 20:06

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1422844)
w Polsce to i tak nikt na to nie patrzy

Poczekaj aż będziesz mia łstłuczkę to się przekonasz czy nikt nie patrzy ;)

mkaminski100 25-04-2010 20:41

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
Cytat:

Napisał Kubuch (Post 1422993)
Poczekaj aż będziesz mia łstłuczkę to się przekonasz czy nikt nie patrzy ;)

Raczej nie przy stluczce, a przy wypadku ktorego powodem byla predkosc. Wiem, bo w UK na to zwracaja uwage i wg wielu lepiej miec chinska opone Admiral z indeksem W (na ktorej myslalem, ze jest uszkodzone zawieszenie, tak auto plywalo) niz porzadna z indeksem H...
W Polsce sprawdzaja czy opona nie jest lysa, do indeksu nie slyszalem, zeby sie ubezpieczyciel czepil, ale to pewnie kwestia czasu.

Hetfield 25-04-2010 20:45

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
Potwierdzam, mi sprawdzali przy drobnej stłuczce w lutym.mierzyli grubość, rozmiar i indeks a także datę produkcji.

kuba 25-04-2010 21:25

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
A co ma data produkcji opon- czy istnieją jakieś przepisy nakazujace jazde na świezych oponach-oczywiscie poza zdrowym rozsadkiem i zaleceniami?

Hetfield 25-04-2010 21:30

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
może ma może nie ma ja mówię co było.

gprono 26-04-2010 18:31

Odp: Rozne indeksy predkosci opon
 
Cytat:

Napisał Makubo (Post 1422740)
Dlaczego zakładasz, że on ma takie same opony z przodu co i z tyłu. Sam zasugerował, że ma inne, chociaż zrobił to troche pokrętnie.

Z kolei uważam, że nie ma przecieskazań, pod warunkiem, że nie będzie się przekraczać maksymalnej prędkości dla "wolniejszych" opon. Zresztą, nawet na naszych "autostradach" nie ma sensu rozwijać więcej niż 160-180 km/h chyba, że komuś na cmentarz spieszno. Co innego w Niemczech, grzech jechać wolniej :) Inna sprawa to oczywiście możliwości samochodu :D

wlasnie o to chodzi ze obie osie sa roznych producentow! np. na przodzie para opon Pirelli 185/65/14 H a tylna os np.para Dunlop 185/65/14 V


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.