Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96068)

welyk 29-03-2010 12:49

zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
w zime władowałem się tyłem w zaspe, za mocno podjechałem i tylni zderzak docisnął do nadkola.
w efekcie w miejscu złączenia nadkola ze zderzakiem odprysł lakier po obu stronach, mniej więcej na powierzchni 0,5cm na 1 cm.
blacha pod spodem czyściutka, ale jak to tak zostawie to pewnie zacznie rdzewieć.
nie chce jechać do serwisu czy lakiernika z taką pierdołą bo zapłace za malowanie całych elementów pewnie.

W poprzednim aucie (Fiat Croma) na takie odpryski stosowałem Hammerite - rewelacyjnie kryła takie drobne odpryski i nic nie rdzewiało. Udało mi się tez idealnie dobrać kolor do lakieru.
Co myslicie, czy moge tak zrobić i tutaj czy lepiej do lakiernika niech zrobi profesjonalne zabezpieczenie i zaprawki... nie chce w sumie zbabrać w miare świeżego auta.

juro 29-03-2010 17:25

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
polecam to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a potem to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To drugie zamawiałem w ASO. Nie ponosisz kosztów przesyłki. Podasz im nr VIN i za dwa dni Ci sprowadzą.
Ale jak nie masz rdzy to powinno wystarczyć to drugie.

maureliusz 29-03-2010 19:19

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Brunox`a mają w Castoramie.
Zaprawki w każdym ASO, cena coś koło 40zł, zatem może być. Tak jak pisał kolega, dobór po VINie.

Generalnie, takie rzeczy zawsze będzie znać, dlatego najlepiej to robić w mało widocznych miejscach. Ja próbowałem pokryć małe odpryski po kamieniach na masce, ale niestety efekt nie jest powalający. Jednak nie rdzewiej, a jechać na malowanie całej maski to raczej przesada...

korek007 30-03-2010 08:36

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Witam.
Najlepszy byłby chyba taki lakier
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
lecz jak chciałem zamówic do mojego focusa, to okazało się że aktualnie go nie ma (choc jest w ofercie sklepu).
Uważam osobiście, że dla takich drobiazgów nie ma co malowac całego elementu, chyba że ktoś jest przewrażliwiony i ma nadmiar kasy. Ja do tej pory na drobiazgi stosowałem lakier Motip. Owszem, jest delikatna różnica w odcieniu, ale jakoś da się z tym życ.

tomiscorpio 30-03-2010 10:21

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

napisac meila czy to juz jednoskladnikowy jest z clarem. Jak tak to brac.

A gdzies tam indziej sprzedawali baze i bezbarwny. Po co przeplacac za ten sam lakier z napisalem ford....

Łukasza 30-03-2010 11:40

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Na Twoim miejscu sam bym to zrobil. Niedawno kupowalem lakier w MOTIpie - 18 zł za 100ml dobrali idealnie kolor (czarna perła). Bez bawienia się w gadki na odległość i zamawianie wysyłkowe...

grzemo 30-03-2010 21:29

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Cytat:

Napisał welyk (Post 1399664)
w zime władowałem się tyłem w zaspe, za mocno podjechałem i tylni zderzak docisnął do nadkola.
w efekcie w miejscu złączenia nadkola ze zderzakiem odprysł lakier

Forum to jednak potęga! W piątek zauważyłem u siebie identyczne uszkodzenie, ale z jednej strony. Może dlatego, że z drugiej była większa szczelina między zderzakiem i nadkolem.
A przy okazji. Podobno gdzieś w samochodzie można znaleźć tabliczkę z numerem lakieru. Gdzie ona jest? Wiem, że można znaleźć numer lakieru po VIN'ie ale na buteleczkach z lakierem jest jakiś numer ... a nie VIN rzecz jasna.

Wojtek 31-03-2010 08:21

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Temat został przeniesiony do działu Garage.

korek007 01-04-2010 11:52

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1400665)
... Niedawno kupowalem lakier w MOTIpie - 18 zł za 100ml dobrali idealnie kolor (czarna perła....

Witam
A możesz podać numer tego lakieru?
Mój focus też jest w czarnej perle, lecz lakier Motip który ja kupiłem nieznacznie różni się od oryginału.
Pozdrawiam

welyk 02-04-2010 09:16

Odp: zaprawka Hammerite - czym zamalować odpyski lakieru?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1400000)
Brunox`a mają w Castoramie.
Zaprawki w każdym ASO, cena coś koło 40zł, zatem może być. Tak jak pisał kolega, dobór po VINie.

Generalnie, takie rzeczy zawsze będzie znać, dlatego najlepiej to robić w mało widocznych miejscach. Ja próbowałem pokryć małe odpryski po kamieniach na masce, ale niestety efekt nie jest powalający. Jednak nie rdzewiej, a jechać na malowanie całej maski to raczej przesada...

no to chyba tak zrobię,
grunt żeby nie rdzewaiło a na malowanie całego elementu poczekam az mi sie jakoś łoś w dupę właduje ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.