Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Spalanie na postoju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94769)

wiciu__ 16-03-2010 21:16

Spalanie na postoju
 
Witam,
szukałem ale konkretów nie znalazłem więc pytam lub proszę o jakieś info lub przekierowanie do odpowiedniego topicu,
jestem posiadaczem MDO mk3 2.0 tdci 2005 r., i zauważyłem jak po odpaleniu rano komp średnie spalanie pokazuje np. 6.5l i rośnie szybko (na postoju). Po kilku minutach (odśnieżanie, pożegnanie żony, kochanki etc). pokazuje śmiało jakieś 8,5l. Po przejechaniu kilku km wartość ta spada tak samo szybko jak rosła do wyniku 6,5l. Czy to jakiś niepokojący objaw czy tttm ?? Pozdrawiam forumowiczów

Gregor90 16-03-2010 22:05

Odp: Spalanie na postoju
 
Normalne. Diesel pali duzo jak jest zimny. Z tego co zaobserwowałem jakies 2 razy wiecej. A wartosci zmieniaja sie szybko bo masz średnie spalanie z krótkiego odcinka. Nie kasuj sredniego spalanie przed 500km i zobaczysz, że nic sie nie zmieni(albo niewiele)

MĄKA 16-03-2010 23:14

Odp: Spalanie na postoju
 
jeżeli działo by się coś niepokojaceo ze spalaniem to będzie to widoczne w opcji "spalanie chwilowe" o ile takowe posiadasz:diabel2: kóre na biegu jałowym wynosic powinno ok.0,6-0,8l/h. W silnikach wyposażonych w filtr DPF to właśnie wzrost tej wartości świadczy o zapychaniu sie filtra i konieczności wykonania dopalenia sadzy

rustin 17-03-2010 09:22

Odp: Spalanie na postoju
 
U mnie tak samo jest w PB na postoju rośnie spalanie a podczas jazdy maleję ale jeżeli jadę na biegu ale bez gazu z górki to nie tak szybko jak wrzucę luz.tzn że na luzie mniej pali niż przy hamowaniu silnikiem?

Snajper_881 17-03-2010 12:24

Odp: Spalanie na postoju
 
Nie możliwe.
Nie wiem jak w TD, ale w TDCI podczas hamowania silnikiem dopóli obroty nie spadną na 1200 obr/min nie idzie nawet kropla paliwa. Niektórym ciężko w to uwierzyć, ale dlaczego tak się dzieje, a silnik dalej pracuje to nawet w Technikach uczą...

Climer 17-03-2010 13:20

Odp: Spalanie na postoju
 
Właśnie się też nad tym zastanawiałem, ale co do 1200 obrotów to nie miałem pojęcia ja tam zawsze hamuje silnikiem i tak po mojej obserwacji wynikało, że mniej pali. Czy są jakieś publikacje na ten temat odnośnie forda MK3 TDDI 115KM?


Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1389173)
Nie możliwe.
Nie wiem jak w TD, ale w TDCI podczas hamowania silnikiem dopóli obroty nie spadną na 1200 obr/min nie idzie nawet kropla paliwa. Niektórym ciężko w to uwierzyć, ale dlaczego tak się dzieje, a silnik dalej pracuje to nawet w Technikach uczą...


Bajek 17-03-2010 13:41

Odp: Spalanie na postoju
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1389173)
ale w TDCI podczas hamowania silnikiem dopóli obroty nie spadną na 1200 obr/min nie idzie nawet kropla paliwa

Z tym 1200 obrotów to pewne? Łatwo zauważyć, że tak jest, rozpędzić auto i hamować silnikiem i patrzyć na spalanie chwilowe (wyzerowane średnie) będzie zero.

rustin 17-03-2010 21:21

Odp: Spalanie na postoju
 
nie wiem u mnie średnie zużycie paliwa szybciej spada jak jade na luzie niż hamuję silnikeim.

Mariusz 17-03-2010 22:06

Odp: Spalanie na postoju
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1389648)
nie wiem u mnie średnie zużycie paliwa szybciej spada jak jade na luzie niż hamuję silnikeim.

No to jakieś cuda masz w Mondziaku. Jeśli wyrzucisz na luz, to potrzebna jest dawka paliwa, by wózek nie zdechnął, Jeśli zaś masz go na biegu (czytaj: hamujesz silnikiem) nie jest potrzebne paliwo, by nie zgasł. A tak a'propos, kiedy zerowałeś kompa, jeśli chodzi o średnie i chwilowe (zapewne go nie masz, tak podejrzewam) spalanie?

rustin 18-03-2010 07:27

Odp: Spalanie na postoju
 
no właśnie chwilowego nie mam,były takie opcje? zauważyłem to właśnie zaraz po skasowaniu kompa jak spadło do mniejszej wartości ok 13l to szybciej spadało jeszcze przy jeździe na luzie niż na biegu.chyba że tylko tak komp wskazuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.