Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] Focus Mk1 sprężynka - czy to wtryski? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94278)

cezarg1410 12-03-2010 13:54

Focus Mk1 sprężynka - czy to wtryski?
 
Witam. Mam problem z foką. Odkąd ja kupielm przejechalem 30 tys. km. Od zawsze mialem problemy z odpalaniem po postoju większym niż 7-8 h. Jeśli mniej pali od strzala. No i mniej więcej na jesieni wyjechalem z domu i po ok. 10km wywalilo kontorlkę od świec przy wyprzedzaniu. Zatrzymalem się - pracowal jak zawsze czyli pięknie. Zgasilem odpalilem i dalej pojechalem. Ale w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja z kotrolką powtórzyla się 2 razy... I za każdym razem dzieje się to dokladnie w tym samym miejscu drogi. Poza tym moc jest ok, spalanie w normie, praca piękna wszystko gra i buczy. W zimę bylem na kompie - blędów w ukaldzie paliwowym nie bylo. Czy to oznacza szwankowanie wtrysków?

Jester 12-03-2010 14:01

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
Raczej masz problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu. To typowa usterka Focusów. No chyba, że filtr paliwa ma już ponad 60 tyś. km.

cezarg1410 12-03-2010 14:14

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
A czy przypadkiem czujnik to nie problemy z rozruchem o każdej porze dnia?
Filtry wszystkie + olej wymienialem przed zimą - jakies 8 tys. km temu.

sylwek012 13-03-2010 09:06

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
z tego co mi wiadomo po 2002 roku te czujniki zostaly zmienione i pozniej bylo ok tak jak mowil kolega problem moze lezec we filtrze jesli nie to moze początek konca wtryskow albo pompa dziala na granicy i pod obciązeniem wywala kontrolke mozna by to sprawdzic

cupe sport 13-03-2010 11:47

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
możliwe że zaciera się pompa ,ale też może być to wina któregoś wtryska że się wiesza. tak czy siak szukaj w układzie paliwowym przyczyny.

phantom-kk 13-03-2010 13:06

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
Aż dziw, że nikt nie wspomniał o pedale gazu. Pojedź na kompa, sporo może wyjaśnić.

mariomario84 13-03-2010 13:22

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
kolego a powiedz mi wymieniałeś świece w foce?? bo nie umiem doczytać czy to zrobiłeś. ja miałem podobny problem że kiepsko mi palił np. po nocy. wymieniłem jej świeczki i jest mi za to wdzięczna bo wszystkie miała padnięte!!!teraz czy -15 czy +12 pali nawet po postoju 3 albo 4 dniowym :) od pierwszego strzała.

robcio72 13-03-2010 13:37

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
kolega ma racje sprawdź świece a jeżeli chodzi o zapalanie tej lampki podczas jazdy to ja miałem taki sam problem i to było banalne brak paliwa bo korek nie puszczał powietrza :)

cezarg1410 13-03-2010 14:10

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
1. Świece zmieniane przed zimą, na pewno dzialają i to raczej nie to.
2. Już nadmienilem ze filtry zmienione.
3. Dziś sprawdzalem kopcenie - na postoju przy wciskaniu do dechy dopiero w końcowym zakresie obrotów delikatna smuga. W czasie jazdy w lusterku jeszcze nigdy dymu nie widzialem.
4. Problemy z odpalaniem są bardzo dziwne - odpalam fokę i ona tak ze 2-3 razy próbuje zalapac i dopiero odpala. Jeżeli poprzdniego dnia zrobię z 200-300 km to następnego dnia foka odpala prawie od strzala z bardzo delikatnym zająknięciem a jeśli zrobię z 10-20 km lub odpalę na chwilę to wtedy następnego odpala masakrycznie.
5. Po postoju z 7-8 h odpalę z trudem i tylko odpalę mogę od razu zgasić i mam znowu spokój na jakieś 7-8 godzin.
6. Mam zamiar podjechać po niedzieli na komputer.
7. Boję się wlasnie wtrysków - to by się nawet zgadzalo bo przykladowo wyjazd na wakacje prawie 1000 km w jedną stronę to potem przez tydzień foka odpalala jak nowa z salonu po prostu nie to auto. Więc myślę że może któryś wtrysk się wiesza...
8. Kiedyś po odpaleniu po dlugim postoju foka ze 3-4 razy gasla teraz tego nie ma...
P.S dzisiaj ostre przyspieszanie i sprężynka... Znowu na 4 biegu. Przepraszam za tak dlugi opis ale chcialem żeby wszysto bylo jasne.

Hetfield 13-03-2010 14:22

Odp: sprężynka - czy to wtryski?
 
Nie wiem jak jest w tdci ale ja miałem wszystkie świece padnięte i nic tego nie sygnalizowało.Grzanie było niby normalne- ok.5-10 sekund. Po prostu przy -20 nie odpalił.Palił przy -15.pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.