Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Policja ma nową broń na piratow! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93393)

klaudi00 03-03-2010 18:00

Policja ma nową broń na piratow!
 
Najnowszy radar TruCam pochodzi z USA i jest niezwykle skuteczny w walce z piratami drogowymi. Nie wykryje go żaden antyradar.
Urządzenie robi zdjęcia i kręci kolorowe filmy w wysokiej rozdzielczości. Rejestruje wykroczenia już z 1200 metrów. Nieduże, ważące półtora kilograma pudełeczko za 50 tys. zł, to laserowy bat na piratów drogowych.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no no... polska policja sie rozkreca :)

Bauma 03-03-2010 18:17

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
słyszałem , że na chwile obecną i tak nie mogą korzystać bo nie ma języku polskiego wgranego :), nie może być "speed" tylko "prędkość"...

podobno za youtube też się wzięli...ostatnio jakiś motocyklista "oberwał" za nagranie swego przejazdu...wg mnie trochę to dziwne bo na filmie widać tylko licznik i ulice (kamera na kierownicy lub baku) a brak kierowcy, pojazdu, nr rej., urządzenia z homologacją do udowodnienia przestępstwa...chyba jedyną szansą policji był fakt że się przyznał?

Łukasz 03-03-2010 18:38

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
O ile to nie jest jakiś blef ze strony Policji, aby nie dodawac takich filmików!

tomiscorpio 03-03-2010 18:59

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
tak , bauma dobrze rozumujesz. Sam sie przyznal , moze miec taki motor wszystko , ale powie ze tylko wrzucil ten filmik , lub kolega z pracy kolegi ktory kolega ma brata a ten brat ciotke a jego znajomy i sobie nagral cos takiego....

benny86 03-03-2010 19:05

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
Chyba że był taki durny ze na koniec filmu zdjał kask i pokazał ryja do kamerki :D Tacy giganci też się zdarzają:)

bambelo 03-03-2010 20:45

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
Cytat:

Napisał Bauma (Post 1377283)
słyszałem , że na chwile obecną i tak nie mogą korzystać bo nie ma języku polskiego wgranego :), nie może być "speed" tylko "prędkość"...

podobno za youtube też się wzięli...ostatnio jakiś motocyklista "oberwał" za nagranie swego przejazdu...wg mnie trochę to dziwne bo na filmie widać tylko licznik i ulice (kamera na kierownicy lub baku) a brak kierowcy, pojazdu, nr rej., urządzenia z homologacją do udowodnienia przestępstwa...chyba jedyną szansą policji był fakt że się przyznał?

po prostu filmik z you tube pokazywany był okrojony - cały filmik który ja go widziałem był nawet spory czas dostępny a na początku jego sam już na siebie koleś wydał wyrok bo zanim wsiadł na motocykl , zapalił go był widoczny jego kombinezon a że znaki to już wiedzieli gdzie i co.

tomiscorpio 03-03-2010 20:54

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
i co z tego ze kombinezon byl widoczny.
nawet moze miec rozowy motor to nie ma nic do tego.

Bauma 03-03-2010 22:39

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
głośno nawet w TV o tym było i policja wystąpiła nawet z wnioskiem o odebranie mu prawka za to...dziwne...to, że koleś wychodzi powiedzmy na "roztargnionego" jeśli się przyznał to trudno, ale dziwi mnie, że jako materiał dowodowy w popełnieniu wykroczenia podlegającym jednostką miar itd może posłużyć filmik, przecież licznik nie ma uprawnień do tego, musi być sprzęt spełniający szereg wymogów...
to z innej beczki nagram TIRa na wadze przeładowanego o kilka ton, na filmie widać dokonanie pomiaru, pojazd i nr rej.... to też będą ścigać? przecież jak udowodnią, że waga nie przekłamuje, czy nie było innych tricków aby spaczyć wynik bo o homologacji i legalizacji nie wspomnę...
z tego co się orientuję to jedynie w Urzędzie Skarbowym musisz udowodnić niewinność a tak to mamy domniemanie niewinności a co za tym idzie potrzebne są legalne dowody....

darnel 05-03-2010 01:16

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
Bzdurka i tyle. Urządzenie którego pomiar ma być dowodem popełnienia wykroczenia musi być homologowane i badane okresowo (aby pewność była, że mierzy poprawnie). Może to źle nazywam ale istota sprawy wiadoma. Nasz prędkościomierz takim urządzeniem nie jest i jego wskazania nie mogą być dowodem w żadnej sprawie o przekroczenie prędkości nim wskazanej. Tak sobie myślę tylko...

corneliusab 06-03-2010 07:50

Odp: Policja ma nową broń na piratow!
 
Kiedys dawno temu (jakies chyba z 8 lat temu), policja jechala sobie za mna i mnie zatrzymala do kontroli. Powodem byla nadmierna predkosc 110/50, policyjnym radiowozem byl oznakowany poldek, wiec zapytalem panow policjantow, ze chce widziec ta predkosc o, ktorej tu mowimy, jakis wydruk, pomiar z radaru czy film. Na to pan policjant stwierdzil, ze oni jechali za mna i mieli tyle na swoim liczniku, dlatego mnie zatrzymali. Stwierdzilem wiec, zeby oddali sobie sprawe do sadu bo ja nie mam zamiaru placic mandatu, bo licznik w aucie nie jest zadnym urzadzeniem do mierzenia predkosci auta i to tyle. Do dzis nic nie przyszlo.

Pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.