Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Antena CB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90891)

ogg 05-02-2010 20:37

Antena CB
 
Witam.
Jako zdecydowany wieloletni przeciwnik CB w samochodzie właśnie dzisiaj na takie się zdecydowałem. I kupiłem.
Na razie bez anteny bo jakoś w dalszym ciągu nie mam przekonania do tych długich batów wystawianych przez kalpę.
I tutaj pytanie: są podobno jakieś anteny zintegrowane - radio, cb. Słyszał ktoś o tym? Jak to działa, gdzie kupić i jak się montuje?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

kuba1961 05-02-2010 21:00

Odp: Antena CB
 
Jeżeli nie zamierzasz wystawić dobrej anteny zewnętrznej to licz się bardzo znacznym spadkiem zasięgu a nawet uszkodzeniem końcówki mocy jeżeli antena będzie jakimś cudownym wynalazkiem. Lepiej kup przenośne CB - zasięg mały ale nie popełnisz błędu kupując jakieś wynalazki.

Leonzaw 05-02-2010 21:19

Odp: Antena CB
 
poza tym wydaje mi się (a mówię to z doświadczenia ;) ) że w przypadku jakiś wynalazków to będziesz miał takie zakłócenia i tak mały zasięg że po pierwszej trasie pójdziesz i kupisz dobrą antenę a kasę którą wydałeś na wynalazek po prostu wyrzucisz w błoto

ogg 05-02-2010 21:28

Odp: Antena CB
 
No właśnie, dzięki za opinie.
A co polecacie z tych tradycyjnych, ale jak pisałem nie z tych długich batów.

Kacper85 05-02-2010 22:22

Odp: Antena CB
 
jeżeli magnes, to kup sobie metrową SIRIO AS100 - nie jest droga, a przyjemna; President MISSOURI - również metrowa, osiągi jak AS100 lecz droższa.
Na stałe z krótkich proponowałbym Presidenta Gamme - helikal, antena metrowa, bardzo mało szumów przekazuje.

Jeżeli pytasz o wynalazki - to koszt spory, a zasięg... no ludzie piszą, że na miasto są zadowoleni. Ja jednak jeżdżąc po mieście z półtorametrowym batem słyszę nie raz odpowiedzi, a dużo osób dalej dopytuje... niektórzy to się wręcz rzucać zaczynają, że tyle aut ma CB a nikt nie chce odpowiedzieć, podczas gdy ja już słyszałem 3 razy odpowiedź - w końcu ktoś bliżej mu przekaże, informując go że już 3 razy padła
odpowiedź. Często też słyszę, że ktoś pyta o drogę, a po 2 minutach pyta kolejny - ludzie go w tedy ignorują, bo dopiero co padła odpowiedź, a on z racji krótkiej anteny czy wyłączonego cb radia nie słyszał całego dialogu.
Dla mnie metrowa antena to minimum, jeżeli nie chcesz magnesu, to wymontować oryginalną antenę FM i wstawić Gammę - nie będzie się rzucać, że to CB radio i nie będziesz musiał wiercić dziur.
Pytanie jednak czy ma się nie rzucać ? na parkingu na pewno, bo mogą ukraść, lecz w trasie... jak ktoś widzi cb, to uprzedzi przed miśkami, doda że światełka nie świecą...

damian0016 06-02-2010 08:52

Odp: Antena CB
 
w swoim mondeo mam radyjko president hary II i antenę missouri i jestem zadowolony trochę ten zestaw kosztował ale się opłacało :)

kaczozord 07-02-2010 13:51

Odp: Antena CB
 
Cytat:

Napisał kuba1961 (Post 1354662)
Lepiej kup przenośne CB - zasięg mały ale nie popełnisz błędu kupując jakieś wynalazki.

Kolega pisze, że ma już radio. Poza tym - twierdzisz, że ręczniak z wbudowaną anteną Ci w czymś pomoże z zamkniętym aucie? Nie nadasz więcej niż na 500m, a usłyszysz z podobnego zasięgu. Ręczniaki do auta się nie nadają - no chyba, że podłączysz je pod antenę, która jest za zewnątrz.

Co do wyboru anteny - albo kupisz antenę, która jest długa i będziesz zadowolony z jej osiągów, albo kupisz coś krótkiego i będziesz miał jedynie część przyjemności.
Przy długiej antenie na prawdę, wygodnie jest być tylko na nasłuchu. Bo słyszysz znacznie dalej i słyszysz odpowiedzi, które już ktoś serwuje. Wybór należy do Ciebie. Na prawdę magnesówka przynajmniej 150cm da Ci dużo, a w razie potrzeby chowasz ją do bagażnika.

lisec 07-02-2010 13:55

Odp: Antena CB
 
Cytat:

Napisał ogg (Post 1354640)
Witam.
Jako zdecydowany wieloletni przeciwnik CB w samochodzie właśnie dzisiaj na takie się zdecydowałem. I kupiłem.
Na razie bez anteny bo jakoś w dalszym ciągu nie mam przekonania do tych długich batów wystawianych przez kalpę.
I tutaj pytanie: są podobno jakieś anteny zintegrowane - radio, cb. Słyszał ktoś o tym? Jak to działa, gdzie kupić i jak się montuje?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Jeśli już chcesz to krótką markową antenę na magnes łatwo przemieścić i łatwo schować.
Wszelkie wynalazki ... co jest do wszystkiego to jest do niczego.
W przypadku anten tu rozmiar ma znaczenie;) im krótsza nawet z nawiniętymi cewkami nie zapewni takiego poziomu sygnału jak długi bat. Znowu długa antena zbiera więcej zakłóceń i trzeba wybrać na czym zależy bardziej na dużym zasięgu okupionym zwiększonymi szumami otoczenia czy na mobilności i małych wymiarach a ograniczeniu zasięgu do 1.5-2 Km

ogg 07-02-2010 19:42

Odp: Antena CB
 
Tak więc zdecydowałem się jednak na antenę zewnętrzną tzn. President Ohio (Norauto Wrocław 290zł). Zastanawiałem się też nad Missouri ale ostatecznie ta zwyciężyła parametrami. Poza tym Missouri ma troszkę odpustowy wygląd.

A teraz jeszcze jedno pytanie. Gostek, który mi ją sprzedawał i zestrajał mówi, że po ustawieniu i zestrojeniu trzeba ją zawsze stawiać w tym samym miejscu inaczej strojenie jakby nie działa. Czy to prawda?
Jeśli tak to mam kłopot bo ustawiłem ją sobie na środku dachy z tyłu (sedan 5D) i wpuściłem kabel przez klapę i teraz aby ją zdemontować to muszę wyciągać kabel bo antena tamtędy nie wlezie. Z racji małego doświadczenia w tym temacie nie przewidziałem, że trzeba ją chować i teraz chcę ją ustawić z boku na klapie nad światłem tylko nie wiem jak z tym strojeniem?
A tak na marginesie: zawsze chowacie te anteny na postoju czy można zaryzykować i zostawić?

Krzysiek 07-02-2010 19:56

Odp: Antena CB
 
Cytat:

Napisał ogg (Post 1356370)
A tak na marginesie: zawsze chowacie te anteny na postoju czy można zaryzykować i zostawić?

Zależy jaki postój masz na myśli, jeżeli nockę na dworze z antena na dachu to ja bym ją schował.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.