Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] szarpie pod obci±zeniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90674)

mkre5 03-02-2010 15:21

szarpie pod obci±zeniem
 
Witam
Moj probl z mondkiem (1,8 benz, bez gazu, 125km) to taki ze podczas przyspiesz szarpie (wiem wiem szukaj-szuka³em) patrzylem, ale u mnie nietypowo bo jesli przyspieszam delikatnie wciskajac gaz to nic a jak raptownie to jakby na ktoryms cylindrze odlaczalo iskre. robilem reset komp, adaptacje (przez klemy i pozniej chwila na wolnych obr i 2 tys) chwile usta³o na ok 50km i teraz znowu. Czy wina swiec i kabli.
Ps ostatnio wymienialem chlodnice bo strzelila, przed tym tak sie nie dzialo wszystko bylo ok
prosze o pomoc.

mkre5 05-02-2010 07:05

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
wymienione swiece przewody i dalej to samo,;( pierwsze kilkadzies km ok a pozniej kaszanka. nikt nie poradzi??

hilly3077 05-02-2010 10:04

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
witam!
jak na moj gust to cewka ;)najlepiej jakbys mial jakas inna na podmiane, wtedy wszystko bedzie jeasne .
pozdrawiam...

bialy88 05-02-2010 21:19

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
witam
kolego mia³em taki samo problem do dnia dzisiejszego wymieni³em ¶wiece i przewody i w jednym gnie¼dzie na ¶wiece, by³a du¿a wilgoæ pancerz od przewodu by³ pokryty rdz±, tak¿e s±dzê jak problem przez kilkadziesi±t kilometrów ust±pi³ to mo¿e znowu od spodu silnika wla³a siê tam wod± i problem nast±pi³ ponownie. Ja nie posiadam os³ony od do³u silnika a aura jest taka jak widaæ dlatego po wje¼dzie w ka³u¿ê woda dostaje siê w to samo miejsce. Oczywi¶cie to s± moje domys³y mam nadzieje ¿e mi siê to nie powtórzy, a je¿eli nast±pi (oby nie) to wstawiê samochód do grzanego gara¿u na kilka dni mo¿e wystarczy aby ta wilgoæ wysch³a i bêdzie dalej wszystko ok.

mkre5 06-02-2010 17:16

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
Cytat:

Napisa³ hilly3077 (Post 1354123)
witam!
jak na moj gust to cewka ;)najlepiej jakbys mial jakas inna na podmiane, wtedy wszystko bedzie jeasne .
pozdrawiam...

Dzieki koledzy, faktycznie okazalo sie ze jak hilly3077 mowil ze padla cewka, wymieniona i narazie smiga wiec po problemie.

pozdrawiam

angelot 22-02-2010 12:45

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
Cytat:

Napisa³ mkre5 (Post 1355244)
Dzieki koledzy, faktycznie okazalo sie ze jak hilly3077 mowil ze padla cewka, wymieniona i narazie smiga wiec po problemie.

Witam, mam podobny problem, tylko, ¿e u mnie na dodatek nie zawsze pali jak jest ciep³y, mieli¶cie to samo?, bo nie chcê ³adowaæ kasy w pwn. Pozdrawiam.

karloss 22-02-2010 13:29

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
Je¿eli chodzi o problem przy odpalaniu ciep³ego silnika to jest to wina zaworu EGR. Zrób tak: po zgaszeniu ciep³ego silnika wci¶nij peda³ gazu do oporu i pu¶æ (czasem s³ychaæ sykniêcie).
Ogólnie znana przypad³o¶æ w tych silnikach - ja siê tym nie przejmujê :one:

angelot 22-02-2010 19:58

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
Cytat:

Napisa³ karloss (Post 1369306)
Je¿eli chodzi o problem przy odpalaniu ciep³ego silnika to jest to wina zaworu EGR. Zrób tak: po zgaszeniu ciep³ego silnika wci¶nij peda³ gazu do oporu i pu¶æ (czasem s³ychaæ sykniêcie).
Ogólnie znana przypad³o¶æ w tych silnikach - ja siê tym nie przejmujê :one:

To znaczy, ¿e je¿eli tak zrobiê to przy nastêpnym odpaleniu nie bêdzie problemu ?

mkre5 25-02-2010 08:52

Odp: szarpie pod obci±zeniem
 
Cytat:

Napisa³ angelot (Post 1369647)
To znaczy, ¿e je¿eli tak zrobiê to przy nastêpnym odpaleniu nie bêdzie problemu ?

tak powinno pozniej palic bez probl
tak mamy z naszymi mondkami
trzeba po kazdym zgaszeniu jakby "oproznic" recyrkulacje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.