Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Trudności ze zmianą biegów z 1-2 . Czy to może być wina oleju w skrzyni ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90672)

FFusion 03-02-2010 14:55

Trudności ze zmianą biegów z 1-2 . Czy to może być wina oleju w skrzyni ?
 
Od 2 tygodni mam Forda Fusion 2009 i mam problem z biegami konkretnie dotyczy przełączenia z I na II bieg. Skrzynia zachowuje się jakby pedał sprzęgła do końca nie rozłączał skrzyni. Na postoju jest ok przełączanie biegów bez problemów. Czy przyczyną może być niski poziom oleju? Chciałem zacząć sprawdzać od tego. W związku z tym mam pytanie jaki olej znajduje się w skrzyni biegów, gdzie znajduje się korek do sprawdzenia poziomu oleju i czy w skrzyni jest korek spustowy do oleju.

emare37 03-02-2010 17:13

Odp: Problem z biegami, jaki olej do skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał FFusion (Post 1352405)
Od 2 tygodni mam Forda Fusion 2009 i mam problem z biegami konkretnie dotyczy przełączenia z I na II bieg. Skrzynia zachowuje się jakby pedał sprzęgła do końca nie rozłączał skrzyni. Na postoju jest ok przełączanie biegów bez problemów. Czy przyczyną może być niski poziom oleju? Chciałem zacząć sprawdzać od tego. W związku z tym mam pytanie jaki olej znajduje się w skrzyni biegów, gdzie znajduje się korek do sprawdzenia poziomu oleju i czy w skrzyni jest korek spustowy do oleju.

to bardziej problem ze sprzeglem lub wodzikami a nie olej
zdarza sie ze jedynka wchodzi na 2 razy lub wsteczny ale nigdy z 1 na 2
w tych autach raz nalany olej wystarcza na mnostwo tys km i nie widze potrzeby tam zagladania itd chyba ze byly jakie przekrety

grzesko8 03-02-2010 20:14

Odp: Problem z biegami, jaki olej do skrzyni biegów
 
skoro masz 2009 rocznik to masz na auto gwarancję więc jedź do serwisu...oni Ci powinni doradzić a jeśli coś to może coś podregulować...a co z jedynką na postoju,wchodzi Ci bez żadnego najmniejszego oporu? u mnie natomiast biegi na postoju wchodzą czasami z dość dużym oporem...byłem już w 2 serwisach ,powiedzieli że to norma, może więc u Ciebie też to normalne...u mnie też czuję czasami jak przerzucam w czasie jazdy z 1 na 2 takie jakby lekkie chrupnięcie to znaczy nie słychać tego ale czuć pod ręką...pozdr

FFusion 04-02-2010 19:12

Odp: Problem z biegami, jaki olej do skrzyni biegów
 
Na postoju biegi wchodzą bez żadnych problemów.

Jitter 08-02-2010 20:58

Odp: Problem z biegami, jaki olej do skrzyni biegów
 
Musisz się przyzwyczaić. Mam Fuzję od grudnia 2009 i na początku skrzynia także wydawała mi się dziwna. Biegi niepewnie wskakiwały, szczególnie wsteczny. Obecnie albo przyzwyczaiłem się ,albo wszystko się spasowało. Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się zbytnio.

pacalycha 25-03-2011 09:29

Odp: Problem z biegami, jaki olej do skrzyni biegów
 
witam odkopuje stary temat bo niechce zakładac nowego postu mam podobny problem z jedynki na dwojke czuc zmiane biegu na innych nie no chyba ze wsteczny tez tak jakos,bedeac pod autem zobaczylem wyciek sączenie z krotszej półośki z miejsca gdzie wychodzi ona ze skrzyni biegów czyli pewnie ubywa mi olej ze skrzyni czy ktos wie gdzie sie sprawdza poziom oleju w skrzyni?czy to jest ta sruba na skrzyni z kabelkiem jakby czujnik jakis ?

Klocek7 25-03-2011 10:30

Odp: Trudności ze zmianą biegów z 1-2 . Czy to może być wina oleju w skrzyni ?
 
Witam.
W sprawie trudności z włączaniem biegów, to nie jestem pewien na 100% ale czy nie będzie to wina drążka przekaźniczego między dźwignią zm. b. (ta w kabinie) a skrzynią b. ? Sprawdźcie czy nie wystarczy "przestawić" (obrócić o 1-10 st) lub dokręcić na mocowaniach tegoż.
Taki problem miał mój szwagier w Galaxym w wystarczyła odrobina cierpliwości - najlepiej we dwóch - jeden w środku "macha" biegami, drugi "grzebie" pod spodem w kanale.
Zaznaczam - nie sprawdzałem tego u siebie nie jestem pewien poprawności.
Ale może pomogłem.
Pozdrawiam.
Klocek7

Davo 25-03-2011 11:56

Odp: Trudności ze zmianą biegów z 1-2 . Czy to może być wina oleju w skrzyni ?
 
Witam sprawdzenie oleju dokonujesz zdejmujac ta plastikowa oslone i tam jest sruba na troxa 10 czy 12 ,ja odkrecasz i albo sie zaczyna delikatnie saczyc olej albo bierzesz wkladasz srubokret delikatnie i patrzysz kiedy sie pojawi cos na nim czyli na oko ,ja dolewajac oleju dolewalem do czasu az mi sie zaczelo delikatnie saczyc ,zakrecilem i po sprawie,pozdrawiam.

kacper69 25-03-2011 17:24

Odp: Trudności ze zmianą biegów z 1-2 . Czy to może być wina oleju w skrzyni ?
 
A gdzie jest ta plastikowa osłona, jak się do niej dostać?
Czy nie przesadziłeś z rozmiarem tego torxa 10. lub 12 to bardzo cienki torks, to i pewno śrubka malutka?

pacalycha 25-03-2011 17:54

Odp: Trudności ze zmianą biegów z 1-2 . Czy to może być wina oleju w skrzyni ?
 
dzieki za odp ale teraz mam pytanko jaki olej dolewałes i ktoredy?przez srobke od poziomu oleju?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.