Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90282)

kamilltee 30-01-2010 15:27

Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
szukałem szukałem i nie znalazłem (podobno to najczęstsze kłamstwo w internecie)


Demontuję oparcie tylnej kanapy (FF II FL kombi) by założyć KIT ISOFIX (39 zł allegro, 59 zł ASO).
Pytania:
- czy musze odkręcić wszystkie 5 śrub? (2 po prawej, 1 w środku, 2 po lewej)

- jak odkręcić śrubę nr 2? nie daję rady zwykłym kluczem ani z przodu ani z tyłu (nie mam dojścia)
http://img237.imageshack.us/img237/1281/oparcie.jpg

- czy można zdjąć oparcie bez odkręcania śrub ? dość skoplikowanie wygląda to mocowanie boczne
http://img218.imageshack.us/img218/5...ntazisofix.jpg

vito007 30-01-2010 23:02

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
mnie udało się przykręcić isofix cienkim torxem bez zdejmowania oparcia.
Co ciekawe isofix pasuje także do FF1 (są zaślepione otwory montażowe) tylko jest gorzej z dostępem do otworów - trzeba zdjąć oparcie tylnego siedzenia, ale odkręcając je z tyłu na dole od zawiasów, a nie zawiasy od nadwozia.

kamilltee 31-01-2010 12:22

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
dzięki Vito !

ja zafiksowałem się na usunięciu oparcia (podobno ASO tak robi) jednak faktycznie można dokręcić te dwie śruby od mocowania ISOFIX po lekkim pochyleniu oparcia

http://img193.imageshack.us/img193/2985/mocowanie3.jpg


Najlepiej zdemontować mocowanie środkowe pasa - jest to jedna śruba łatwo dostępna.
Ja mocowałem po lewej stronie, więc zdemontowałem mocowanie zamka tego właśnie pasa.

Niestety nadal nie wiem jak zdemontować oparcie - ale ta wiedza już mi nie jest potrzebna :)

vito007 31-01-2010 16:54

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
spróbuj odkręcić oparcie od zawiasów (nie zawiasy od nadwozia)

nieca 08-02-2010 07:54

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
zdjęcia fajne ale przydałby się (np mi) taki krok po kroku (np w opraciu o fotki) - jestem laikiem w sprawach motoryzacji a muszę wybrać i zamontować isofixa.

kamilltee 08-02-2010 10:55

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
zadanie okazało się banalne, bo nie trzeba odkręcać oparcia !

W opakowaniu masz
a - uchwyt stalowy (kątownik długości 30 cm z 2 uszami)
b - 2 śruby troxa (gwiazdka)
c - 2 plastikowe elementy do zamocowania w kanapie (takie jakby prowadnice by nie podrzeć tapicerki uchwytami fotelika)

podnosisz siedzisko po wybranej stronie pojazdu (ja montuję za kierowcą)
1) wyciągasz zaślepki gumowe w otworów jakie każdy Focus ma w standardzie
2) proponuję odkręcić mocowanie pasa bezpieczeństwa (ułatwia dostęp do otworu bliżej osi pojazdu)
3) pochylasz oparcie i przykładasz ten uchwyt satalowy (kątownik) - pasuje tylko w jednym położeniu: jego podstawę wsuwasz pod oparcie tam by "uszy" do zaczepów fotelika były skierowane do góry
4) wkręcasz śruby tak jak na zdjęciu poniżej, możesz ew ochronić tapicerkę jakąś tekturką
5) na koniec wciskasz elementy plastikowe - napis isofix powinno być widać patrząc od góry


dość prosta sprawa, zajmie pewnie z 15 minut

rafaelb 10-07-2010 13:10

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
1 załącznik(i)
potrzebuję fotki z zamontowanym uchwytem bo już się pogubiłem która stroną mam go przykręcić

Dla uszczegóławiania usiłuje zamontować część o nr katalogowym 1357238

wygląda tak jak w załączniku. Czy kierunek montażu jest taki jak w obrazku ?

rafaelb 10-07-2010 21:41

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
5 załącznik(i)
W ten dzisiejszy upalny dzień postanowiłem zamontować ISOFIX KIT zakupiony w ASO cena 60 zł (nr katalogowy 1357238 - dostępny na następny dzień od zamówienia i nie trzeba płacić za przesyłkę)

Potrzeby będzie tylko klucz trox T50, a najlepiej na grzechotce (takiego nie miałem)

W celu ułatwienia pracy demontujemy mocowanie pasa środkowego. Ja też zdemontowałem mocowanie zewnętrzne. A mocowanie ISOFIX montowałem za fotelem kierowcy

A o to małą fotorelacja:

Po demontażu mocowań pasów
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wyciągnięta prawa gumowa zaślepka otworu mocującego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wyciągnięta środkowa gumowa zaślepka otworu mocującego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przymocowany metalowy korpus
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maureliusz 07-01-2011 16:09

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
Dzisiaj montowałem ISOfixa.
Pomyślałem, jak to nie da się wyjąć fotela :-) i okazało się, że się da! Spróbuję opisowo:
Ja mam fotel dzielony, montowałem za tym mniejszym - za pasażerem. Od strony karoserii fotel jest zafixowany w plastyku, który widać na fotce w pierwszym poście. W środku pomiędzy plastykami jest taki metalowy ząbek, zatrzask oznaczony bialą farbą (patrz fota w pierwszym poście). Trzeba ten ząbek cofnąć do w stronę bagażnika np. śrubokrętem. Wtedy można do góry wyciągnąć cały plastykowy uchwyt do góry. Następnie jak pociągniemy fotel do siebie, to wyjdzie częściowo z mocowania na środku. Niestety nie udało mi się ściągnąć całkiem, a już się ściemniało. Jednak rusza się swobodnie i wystarcza do do montażu bez odkręcania pasa.
Później wkładamy mocowanie z powrotem i cofamy ząbek blokujący z powrotem.

tdj 07-01-2011 20:01

Odp: Demontaż tylnej kanapy / montaż Isofix
 
hm ja zamontowalem Isofix bez zadnego demontazu w 5min, wystarczy oparcie przycisnac i klucz sie miesci


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.