Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Mocno ściąga w prawo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89643)

Lipen 24-01-2010 12:46

Mocno ściąga w prawo
 
Witam wszytskich użytkowników FFI
Problem jet dosyć poważny ponieważ dotychczasowe próby zdiagnozowania go nie przyniosły efektu. I tak: zawieszenie sprawdzone pod kątem luzów, zniekształceń itp., zbieżność ustawiona w obu kołach na 0 st 0 min. Pozostaje kwestia kątu pochylenia kół, u mnie wykracza poza normy: lewe koło: - 1st 18 min., prawe: 0st. 58 min..
Czy to może być przyczyną ściągania? Jesli tak, co powinien z tym zrobić? Dodam iż nie było zadnego dzwona a ściaganie zwiększało się z biegiem czasu.

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam,
Bartek

Dinar 24-01-2010 13:09

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Cytat:

Napisał Lipen (Post 1341699)
Pozostaje kwestia kątu pochylenia kół,

Pozostaje wymiana całego McPershona bo może wpadłeś w dziurę,sprężyna ,zwrotnica,teleskop.Można zastosować tzw.rozpórkę między kielichami sprężyn.

Atol 24-01-2010 14:26

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
a gumy na wahaczach sprawdzałeś??
Może ktoś wymieniał wahacz i zamontował podróbę jakąś?

Lipen 24-01-2010 17:11

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Nie wymieniałem żadnych elementów zawieszenia, mechanicy (do których mam zaufanie) stwierdzili że " nie ma się do czego przyczepić" - jeśli chodzi o elementy widoczne. Koleś od geometrii stwierdził natomiast że jeśli ściąga to wina pochylenia kół w ten sposób /--\.
Tak wiec co zalecacie, wymiana kolumn MCPershona czy może wachaczy, sworzni itp. A może problem leży gdzie indziej?

piotrek 74 24-01-2010 18:24

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
a zamieniałeś koła ?:diabel2:
jak nie to spróbuj ,ja też mam już pochylone a nie ściąga :!:
Ps .założyłem aluski od innego i i też ciągnęło .
Czy to się zmienia przy dodawaniu lub odejmowaniu gazu ?

Lipen 24-01-2010 20:59

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Zamieniałem koła we wszystkich konfiguracjach i nadal to samo...

Atol 25-01-2010 11:39

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Sprawdź geometrię kół tylnych - też potrafi płatać figle i powodować ściąganie auta.
Często tuleje wahaczy się wybijają lub mają luz w zamocowaniu wahacza i to powoduje ściąganie, przeważnie dolna goleń zawieszenia (poprzeczny wahacz) jest za to odpowiedzialny - po za tym koło tylne będzie pochylone za bardzo do środka |--\

rbt 25-01-2010 20:30

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Ja mam to samo siaga do prawej tylko że czasami jest ok.Rozmawiałem z mechanikiem to nie powiedział mi o konkretach więc wiele sie nie dowiedziałem.Boje się brać za to zawieszenie bo nikt mi nie powie co konkretnie do wymiany czy regulacji a kasa płynie...

Dinar 25-01-2010 21:58

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Jestem też za sprawdzeniem geometrii tylnej,dobry fachowiec przed ustawieniem sprawdza luzy może on znajdzie tą usterkę.

Atol 25-01-2010 23:02

Odp: Mocno ściąga w prawo
 
Zapomniałem o najważniejszym:)
czasami przyczyną ściągania są zapieczone zaciski hamulcowe - proponuje sprawdzić ewentualnie oczyścić a później dalej szukać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.