Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89278)

tfragles 20-01-2010 11:04

Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
WITAM
Mam problem z obrotami biegu jałowego w swoim Mondku silnik 1.8 benzyna z 1997roku.
Od kilku tygodni podczas jazdy kiedy wrzucę bieg na luz i auto się toczy obroty pozostają na wysokości 1400 spadają do 900 w momencie kiedy samochód całkowicie się zatrzyma. Samochód odpala dobrze nie ma żadnych szarpnięć ani przyduszeń jest to pewnie jakaś pierdoła tylko ja nie potrafię jej zlokalizować dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

jareckiwawa 20-01-2010 11:11

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
Witam.Mam dokładnie taki sam problem z moim autem.Miałem założyć właśnie taki temat,ale widzę że nie jestem jedyny z taką bolączką .Dodam,że u mnie nie dzieje się to za każdym razem,bywa tak że po wrzuceniu na luz obroty spadają do normalnych jałowych bez żadnego falowania.Jestem ciekawy co o tym sądzą koledzy.

jareckiwawa 20-01-2010 17:05

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
...Chyba zbyt trudny temat zadaliśmy.Żaden z mędrców nic nie wie na ten temat?Wielka szkoda.

tfragles 20-01-2010 18:32

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
Mam nadzieję, że doczekamy się jakiejś pomocy albo podpowiedzi. Mój znajomy sugerował że może to być wina
1. zapchanego filtra powietrza - wymieniłem ale bez zmian
2.nieszczelnego przewodu podciśnieniowego od serwa - wypiołem go zatkałem i wytwarza podciśnienie tak że to chyba też jest Ok
3. wymieniłem świece i nadal nic się nie zmieniło
4.może jeszcze wyczyszczę silniczek krokowy jak będę miał wolną chwilę ale to chyba nie będzie przyczyną tego stanu

i na razie pomysłów więcej nie mam zresztą jest zbyt zimno żeby grzebać się w samochodzie

pietryn084 20-01-2010 18:55

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
Witam - mam tak samo i czyściłem śilniczek krokowy około tygodnia temu dalej jest tak samo to raczej nie w silniczku krokowym no ale spróbować możesz sam jestem ciekawy czy ktoś coś nam podpowie i fajnie że ten temat jest.
Dodam że autko odpala też ekstra benzyna +lpg....

maximus999 20-01-2010 19:07

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
I w miarę tak powinno być. Chociaż może te 1400 to trochę za dużo powinno być jakieś 1200. Ale generalnie co do zasady obroty dopóki samochód się nie zatrzyma powinny być wyższe niż na postoju. Z tego powodu żeby utrzymać prąd potrzebny do wspomagania czy ABS.
Możecie odłączyć na parę minut akumulator. I potem pozwolić na samoadaptacje. Czyli silnik chodzi na biegu jałowym do momenty nagrzania potem wcisnąć pedał gazu i potrzymać 2 minuty na 1500 obrotów. A potem przejechać się z różną prędkością parę kilometrów. Wszystko to na benzynie zrobić. Jak nie minie to potem będzie trzeba kombinować.

Wojtek 20-01-2010 20:21

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
Sie ma.

Panowie , temat już był wiele razy poruszany na forum.

Ale w skrócie , to 90% Mondeo ma takie właśnie objawy.
Odpowiedzialny jest za to czujnik prędkości. Ale większości to nie przeszkadza , dlatego , że przy dojechaniu do świateł i przy wrzuceniu biegu masz około 1200 obr/min i duże mniejsze obciążenie zespołu napędowego. Brak jest tzw. uderzenia przy puszczaniu sprzęgła. Szczególnie jest to przydatne przy jezdzie na lpg , ponieważ , na gazie może mieć tendencję do gaśnięcia przy dojezdzaniu do świateł na luzie.
Mi osobiście to pasuje i nawet w Renault Masterze mam tak fabrycznie zrobione.

Pozdrawiam i polecam użycie opcji " szukaj ".

jareckiwawa 20-01-2010 20:35

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
W zasadzie mnie to nie przeszkadza,ale byłem ciekawy dlaczego tak się dzieje.Nie mam instalacji LPG więc mogło by nie być tego objawu bo czasami drażni oko jak się patrzy na obrotomierz jadąc na luzie.Ale po zatrzymaniu obroty schodzą do normalnych.Pozdrawiam.

Wojtek 20-01-2010 20:40

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
sie ma.

To rozwiązanie jest dobre w dieslu. Bo wrzucasz 3 bieg i ładnie przyspiesza od 1200 obr/min.
W benzynie niestety tylko 2 bieg.

MichhalMCH 20-01-2010 20:53

Odp: Zbyt wysokie obroty silnika podczas jazdy na luzie
 
w moich 2 poprzednich autach (nie fordy) było tak samo co prawda obroty nie były aż tak wysokie ale też w trakcie toczenia się samochodu na luzie podrastały. Nawet teraz gdy jadę mondeo tdci do pracy, stoję w korku i samochody przedemną ruszają, a ja mam z górki to puszczam hamulec, samochód powoli toczy się do przodu, a obroty delikatnie podrastają.
Wydaje mi się że to jest normalne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.