Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] zamarzające silniczki spryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88121)

nokitel 07-01-2010 11:17

zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
Witam
Posiadam 2 silniczki od ksenonów i standardowy od szyb. Ostatnio przed świętami nie zmieniłem płynu na zimowy i mi zamarzł (moja wina) udało mi sie go odmrozić i zalać takim do -22C plus dolałem koncentrat forda 0.5L do -56C. Przyszła odwilż było ok chodziło ładnie aż do soboty kiedy to znowu złapał mróz. Miałem jakieś 1/3 zbiornika wyżej opisanych płynów. Niestety płyn nie zamarzł ale silniczki sie nie ruszają dolałem do pełna płynem do -22C i dalej nic silniczki nawet nie zakręcą. Są sprawne na pewno tylko zastanawiam sie czy jest możliwość żeby zamarzły mimo płynu zimowego (temperatura otoczenia około -6,-10)
pozdrawiam

Dawid849 07-01-2010 11:53

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
kolego tez tak miałem mimo zalanego płynu zimowego .. moim zdaniem to zamarzają dysze spryskiwaczy lub gdzieś w przewodach

nokitel 07-01-2010 11:57

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
ale żeby silniczki nie drgneły ? zamontuje podgrzewane spryskiwacze w następnym tygodniu oby coś pomogło

thanatos777 07-01-2010 14:02

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
zapewne lód unieruchomił silniczki, wstaw na noc jak masz taką możliwość do grażu, powinno odpuścić.

Snajper_881 07-01-2010 15:37

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
U mnie było podobnie. Żadne dysze, dysze przednie są podgrzewane. Ja już gdzieś zamarzło to w zbiorniczku jak u mnie, albo/i w przewodach, szczególnie tego na tylnią szybę. (kombi) Pomki również nie było słychać, też się balem że padły. Zalej ciepłą wode do zborniczka, próbuj wypsikać to na szyby albo wyssać z zbiorniczka. Potem zalej dobrego zimowego, nie z Biedronki z nanotechnologią za 3.50zł/5L. Można dolać koncentratu jakiegoś, ja wlałem denaturat i "wali" na kilometry odemnie po spryskaniu szyb :D.

nokitel 08-01-2010 12:30

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
wypompowałem płyn, zalałem wrzątkiem, wypsikałem wodę zalałem płynem -22C (takim za 20zł x5l) z dodanym koncentratem forda całość wcześniej podgrzana. Na razie chodzi zobaczymy co przez noc sie będzie działo. Znajomi mają też mk3 i podobny problem z tym że u nich takie zamarznięcie spowodowało chyba spalenie pompki bo mimo podobnych sztuczek co ja wyżej opisałem nie drgnie pompka (bezpiecznik cały) W starej 19, czy oplu czy innych autach z jakimi miałem do czynienia nic takiego sie nie działo a w mondziaku już 2 raz i nie jestem odosobnionym przypadkiem z tego co widzę.

thanatos777 08-01-2010 15:53

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
Z tym wrzątkiem to ryzykowna sprawa, w końcu zbiornik i przewody są plastikowe.
Zamarznięcie nie powoduje spalenia pompki, ale jak będziecie bez przerwy ją męczyć to na bank sie spali.
Pozostaje czekać na odwilż, wtedy powinno wszystko zadziałać, albo na cały dzień do marketu z ciepłym podziemnym garażem :)

pawulons 25-01-2010 18:10

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
mam ten sam problem i jestem prawie pewien, że zamarzają same dysze bo płyn w całości mam w stanie ciekłym. i tu pytanko bo pomimo, iż szukałem tego w szukajce to nie ma odpowiedzi - który włącznik odpowiada za włączenie podgrzewania dysz spryskiwaczy - czy ten włączający ogrzewanie przedniej szyby czy tylnej??

corneliusab 25-01-2010 18:49

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
Wlacznik szyby przedniej.

Pozdrawiam

Jancio54 25-01-2010 19:01

Odp: zamarzające silniczki spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1326737)
Można dolać koncentratu jakiegoś, ja wlałem denaturat i "wali" na kilometry odemnie po spryskaniu szyb :D.

Pozostaje jeszcze Brzozowa zawsze mniej śmierdzi bo zwykłego spirytusu do szyb szkoda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.