Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] ile czekacie na podgrzanie fotela? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87850)

Przemek__ 04-01-2010 20:54

ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
Witam wszystkich,

od kilku dni jestem posiadaczem zadbanego;)mondeo mkIII przed lifitem, i mam pewną uwagę. Czy podgrzewanie foteli działa u was też z tak dużym opóźnieniem jak u mnie (czekałem dzisiaj z 15-20 minut na ogrzanie tyłka:razz:). Macie jakieś doświadczenie czy rzeczywiście przy temp -12 to normalne, czy jednak coś jest na rzeczy?

Pozdrawiam,
Przemek

Patryk Muller 04-01-2010 20:58

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
Witam
Około 10minut ale po rozgrzaniu zmniejszam,gdyż grzeje za mocno

aras77 04-01-2010 21:01

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
Wersja szwedzka sprzed liftu, tapicerka materiałowa - po 2 minutach czuć ciepło, po 5 maksymalna temperatura.

mario13 04-01-2010 21:12

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
3 do 5 min(0 do -20st/C tak bylo dzisiaj)

Przemek__ 04-01-2010 21:14

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
dziękuję,
mam nadzieję, że to normalne.
Jednakże trudno mi logicznie zrozumieć, iż jak już czuć na tyłku ciepło to temp fotela bardzo szybko się podnosi (dość gwałtownie), a z drugiej strony na pierwsze efekty czekamy np. 10 minut. Czy tym sterują jakieś urządzenia, czy sam fotel się tak długo grzeje i dopiero po tym czasie czuć ciepło siedziska.
Może Ktoś rozbierał fotel i może się podzielić wiedzą.
Nie ukrywam, że wsześniej miałem auto na benzynę, które nagrzewa się błyskawicznie w porównaniu do diesel'a. Dlatego każda minuta się liczy zwłaszcza, że za oknem prawdziwa zima.
Może można coś zmodyfikować?:razz:
Pozdr, Przemek

Przemek__ 04-01-2010 21:16

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
czyli coś jest skopane, ciekawe co?
macie jakiś pomysł

lucas24 04-01-2010 21:26

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
czesc mialem to samoc co ty z siedzeniem kierowcy grzalo sie co raz dluzej a po pewnym czasie nie grzalo juz wcale pojechalem do elektryka sprawdzil bezpieczniki wlacznik okazalo sie ze jest wszystko okay prad dochodzi a cos sie spalilo w siedzeniu proponowal mi pojechac do forda, pojechalem okazalo sie ze spalila sie jakas spirala wymienili mi na nowa zaplacilem 150 Euro i jest wszystko okay teraz grzeje sie 3-5minut

Papel 04-01-2010 22:55

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
zawsze można zamontować webasto programowane na określoną godzinę i chwilkę po odpaleniu masz ciepło nie tylko pod tyłkiem;)

papa 05-01-2010 10:07

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
Witam.Około 6 minut i juz grzeją na full.

RECONDO 05-01-2010 13:10

Odp: ile czekacie na podgrzanie fotela?
 
Przemek: proponuję wymianę mat. Na allegro były ostatnio do opla - siedzisko za 25zł jak pamiętam - warto wymienić matę siedziska na coś lepszego zwłaszcza że to żadna trudność.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.