Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86483)

jatolek 19-12-2009 09:36

1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
Witam Kolegów!

Jest to mój pierwszy diesel - wcześniej jeździłem benzynką z gazem - zauważyłem dziwny objaw. Wczoraj przy -12 przejechałem z rodzinką około 150 km. Podjechałem pod dom i czekałem na parkingu z zapalonym silnikiem i włączonym ogrzewaniem, ponieważ żonka ubierała brzdąców. Trwało to około 20 minut. W tym czasie temperatura z około 87 stopni spadła do 60.
Również w trakcie jazdy jak np. zjeżdżam z większej góry na biegu to wskazówka potrafi spaść do 70 - przy temperaturze około -10.
Nie mam problemów z zapalaniem, auto sprawuje się normalnie, grzać w środku zaczyna dosyć szybko - już po paru minutach zaczyna lecieć letnie powietrze.

Czy to jest normalna sytuacji przy tych silnikach, czy też jest problem z termostatem ?

Dziękuję za odpowiedzi.

norbi1150 19-12-2009 10:17

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
witam. ten typ tak ma

Czesiek_ze 19-12-2009 11:13

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
Czy przy mrozie ma wzrastać?

norbi1150 19-12-2009 11:46

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
witam. diesle wolniej łapią temperaturę od benzyniaków a że na postoju na wolnych obrotach spada temperatura silnika to normalne jeszcze zależy na którym "biegu" jest włączona dmuchawa jak 2 albo 3 to dmuchawa schładza plyn chłodniczy i to jest dlatego na postoju trzeba włączać 1 wtedy dmuchawa tak szybko nie schładza płyny

niuniek24 19-12-2009 18:46

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
Chyba nie ma się czym przejmować u mnie jest tak samo. Ostatnio wyjechałem z parkingu i od razu napotkałem korek na drodze stałem w nim jakieś półtorej godziny podjeżdżając co chwila kawałek i temperatura stała cały czas na 60 stopni, dopiero kiedy wjechałem z korka i zacząłem jeździć po mieście i nie było korków to temperatura dopiero zaczęła się podnosić.

rojber 19-12-2009 18:53

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
U mnie jest tak samo, temperatura rusza dopiero przy wyższych obrotach.

jatolek 19-12-2009 21:09

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
Dziękuję za odpowiedzi.
Trzeba w takim razie przyzwyczaić się.
Byle do wiosny.

Sebik 19-12-2009 21:40

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
Problem w innych markach, silnikach identyczny.
Meganka 1.5 diesel.
Przy -10, -15, ogólnie poniżej 5 stopni tmp raz, że wolno rośnie to po zatrzymaniu, na biegu jałowym zaczyna spadac.

GeoMichał 19-12-2009 21:57

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
W 2.0 TDCI mam to samo. Problem polega na tym, że te silniki mają dużą sprawność, czyli wydzielają mało ciepła, a nagrzewnica w c-maxie jest dosc wydajna, bo ciepłe powietrze leci zanim wskazowka drgnie. Dlatego łatwo wychłodzić płyn w korku. Nie mają problemu Ci, którzy mają dodatkową elektryczną nagrzewnicę płynu. Było coś takiego w opcji montowane.

sterowiec68 19-12-2009 22:05

Odp: 1,6 TDCI - spadek temperatury przy mrozie
 
No to jako żeby dołączyć do zimnej fordowskiej gromadki, powiem że w 1,8 jest tak samo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.