Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85297)

NODDI11 04-12-2009 14:53

Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Powiedzcie mi jakie macie wskazanie na kompie jak hamujecie silnikiem np. ze 120km/h na 5 biegu, albo z 80km/h na 4 biegu.
U mnie pokazuje w granicach 2,8-3,2
Chodzi oczywiście o spalanie chwilowe
Wcześniej miałem passata i tam jak na 5 biegu odpuściłem gaz nawet z 60 km/h to komputer wskazywał 0,0.

TomFoc 04-12-2009 15:13

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Podczas hamowania silnikiem chwilowe zużycie paliwa pokazywane przez komputer to 0 (zero). Dopiero gdy obroty silnika spadną do około 1800 zaczyna się podawanie paliwa do cylindrów.

moons 04-12-2009 15:23

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Kiedy jadę obojętnie na jakim biegu i puszczę gaz zawsze mam zero.
Pozdrawiam

jurek46l 04-12-2009 17:03

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1303883)
Kiedy jadę obojętnie na jakim biegu i puszczę gaz zawsze mam zero.
Pozdrawiam

Tzn.czegoś nie rozumiem jak piszesz że zawsze masz 0,0.Czyli np jadąc na trzecim biegu zredukujesz na drugi i jedziesz to co masz 0,0 .Pytam i co dalej jedziesz jedziesz i co samochód się zatrzyma??? Nie zatrzyma sie tylko bedzie jechał dalej .Bez paliwa tak jak Ty opisujesz????.Nie przy minimalnych obrotach samochód jedzie dalej i pobiera paliwo.Czyli przydała by sie kontrola w stacji diagnostycznej.

moons 04-12-2009 17:34

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
jurek46l, słyszałeś o czymś takim jak hamowanie silnikiem?? Wyjątkiem jest jazda na 1 biegu jeśli wrzucisz 1 i puścisz gaz, to komp będzie robił wszystko żeby utrzymać minimalne obroty silnika i tu owszem będzie spalanie, natomiast na każdym innym biegu jeśli zwolnisz pedał gazu obroty zaczną spadać, auto zacznie zwalniać a w tym wszystkim najlepsze jest to że nic wtedy auto nie spala. Podstawowa zasada eco drivingu.
Pozdrawiam

Madaw 04-12-2009 17:39

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Cytat:

Napisał jurek46l (Post 1303931)
Tzn.czegoś nie rozumiem jak piszesz że zawsze masz 0,0.Czyli np jadąc na trzecim biegu zredukujesz na drugi i jedziesz to co masz 0,0 .Pytam i co dalej jedziesz jedziesz i co samochód się zatrzyma??? Nie zatrzyma sie tylko bedzie jechał dalej .Bez paliwa tak jak Ty opisujesz????.Nie przy minimalnych obrotach samochód jedzie dalej i pobiera paliwo.Czyli przydała by sie kontrola w stacji diagnostycznej.

Samochód będzie jechał dalej napędzany przez koła a nie przez paliwo jak wg ciebie jest. Im wyższy bieg wbity tym wolniej zwalnia.

NODDI11 05-12-2009 10:42

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Moje poprzednie doświadczenia odnośnie kontroli nad hamowaniem silnikiem (trip komputer) to passat, a tam puszczając pedał gazu obojętnie na jakim biegu komputer wskazywał 0,0 i tak było do momentu spadku obrotów do 1500, poniżej tego momentu zaczynało się stopniowe dawkowanie paliwa i tak np. na puszczonym pedale gazu na 5 biegu po prostej nawierzchni auto jechało z prędkością 30 km/h .
Teraz mam focusa i żeby trip pokazał 0,0 na 5 biegu to muszę się rozpędzić do około 140 km/h, bo gdy zaczynam hamowanie silnikiem z mniejszej prędkości np. 120 to nigdy nie pokazuje 0,0
Inaczej obroty muszą być około 3500 żeby wskazał 0,0.
Moje pytanie: czy ja mam coś zwalone np. pedał gazu nie odpuszcza od razu bądź jeszcze jakiś inny diabeł siedzi, a może w focusach z moim silnikiem 2,0 tak ma być.

alex2006 05-12-2009 10:56

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Nie znam się za bardzo,ale czy w Twoim przypadku instalacja gazowa nie wpływa jakoś na fakt zużycia paliwa przy odpuszczonym pedale gazu?

Jester 05-12-2009 11:35

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Na przykład emulator pracy wtryskiwaczy może dawać takie efekty. Na benzynie masz tak samo?

moons 05-12-2009 11:49

Odp: Jakie spalanie podczas hamowania silnikiem
 
Też mi się tak wydaje że to przez gaz. przejdź na benzynę i pewnie wskazania będą prawidłowe o ile oczywiście instalacja gazowa przy pracy na benzynie odłącza się całkowicie.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.