Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] mocno kopci i problem z odpalaniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82736)

Salmooo 05-11-2009 08:45

mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Dzięki Panowie
A gdzie można kupic lub z czego zrobić zaślepkę do Egr-a
Sprawdzę wszystko co napisaliście jeszcze raz dzięki.
pozdrawiam salmooo

wilmar 05-11-2009 11:54

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Witaj,

1. sprawdź swiece żarowe, ( kabelek -- żarówka--- kabelek, jeden koniec do plusa akumulatora, drugi do świecy zarowej, jeśli żaróweczka zawieci - świeca jest ok, oczywiście do świecy z odmonotowanym kablem zasilającym)

2. ERG - to wymogi ekologiczne i generalnie działa niekorzystnie do silniczka, można by go odłaczyc kabelkiem, ale w komputerku bedziesz miął błędy. Wiec lepiej zaślepic go krążkiem metalowym.

3. Dobra ropka + co 5 baczek 0,7 miksolku, zima dodaje preparat SKYDD, mozna sie pokusić o środki do czyszczenia wtrysków, ale zalecamy ostrożności.. można tez pod komputerkiem właczyc tzw cykl czyszczący wtryski.

Tez mi trosze dymił (może byłem przewrażliwiony) zrobiłem to wszystko, świece wymienione zapala elegancko, silniczek pracuje równo praktycznie bez dymków ( swoją drogą silniczki na ropke lubia sie w ten sposób releksować :) )

Pozdrawiam.

kristop 05-11-2009 12:10

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Cytat:

Napisał wilmar (Post 1281073)
Witaj,

1. sprawdź swiece żarowe, ( kabelek -- żarówka--- kabelek, jeden koniec do plusa akumulatora, drugi do świecy zarowej, jeśli żaróweczka zawieci - świeca jest ok, oczywiście do świecy z odmonotowanym kablem zasilającym)

2. ERG - to wymogi ekologiczne i generalnie działa niekorzystnie do silniczka, można by go odłaczyc kabelkiem, ale w komputerku bedziesz miął błędy. Wiec lepiej zaślepic go krążkiem metalowym.


Pozdrawiam.

Witam
ad1
tym sposobem nie bedzie 100% pewnosci ze swieca jest sprawna ,
przy zwarciu wewnatrz yeze zaroweczka zaswieci

ad2
EGR tylko zaslepiajac blaszka , przewody ktore od niego odchodza tylko podaja informacje o jego stanie do komputera silnika

Pozdrawiam Krzysiek

wilmar 05-11-2009 13:23

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Cytat:

Napisał kristop (Post 1281086)
Witam
ad1
tym sposobem nie bedzie 100% pewnosci ze swieca jest sprawna ,
przy zwarciu wewnatrz yeze zaroweczka zaswieci

ad2
EGR tylko zaslepiajac blaszka , przewody ktore od niego odchodza tylko podaja informacje o jego stanie do komputera silnika

Pozdrawiam Krzysiek

Hello,

podałem "domowy" sposób :)

Pozdro!

Cezar77 05-11-2009 13:35

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Co do sprawdzania świec proponuje także metodę jaką u siebie wykryłem niesprawność. A mianowicie po odłączeniu ich od instalacji w szereg podłączasz amperomierz i na krótko do plusa. Jeśli sprawna to będzie pożerać około 16 A jeśli nie to nic nie pokaże. Test omomierzem wykazywał mi że świeca ok a jednak było inaczej.

wilmar 05-11-2009 14:19

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Cytat:

Napisał Cezar77 (Post 1281142)
Co do sprawdzania świec proponuje także metodę jaką u siebie wykryłem niesprawność. A mianowicie po odłączeniu ich od instalacji w szereg podłączasz amperomierz i na krótko do plusa. Jeśli sprawna to będzie pożerać około 16 A jeśli nie to nic nie pokaże. Test omomierzem wykazywał mi że świeca ok a jednak było inaczej.

też dobry sposób..

- może znznaczmy, że na pierwszy montaż to BERU, a osobiscie załozyłem Boscha
- do krążka wyciełem go z blaszki nierdzewnej,

(swoja drogą temat przerabiany juz na forum)

Salmooo 06-11-2009 14:52

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
dzięki serdeczne Panowie sprawdzimy z kolegą wszystko to co napisaliście ,a można gdzieś kupić zaślepkę do EGR-a??
pozdrawiam Salmooo

wilmar 06-11-2009 16:00

Odp: mocno kopci i problem z odpalaniem
 
Cytat:

Napisał Salmooo (Post 1282026)
dzięki serdeczne Panowie sprawdzimy z kolegą wszystko to co napisaliście ,a można gdzieś kupić zaślepkę do EGR-a??
pozdrawiam Salmooo

myśle ze kupić to raczej średnio, ale na tym forum kiedyś kolega opisywał że zrobił zaślepke z zakrętki od słoiczka (Pudliszki fasolka po bretońsku ;) czy jakos tak)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.