Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Tyrkotanie w silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80168)

tygrycho 06-10-2009 14:49

Mam problem z silnikiem 2.0 w Galaxy chodzi o to,że nagle wczoraj zaczeło cos delikatnie tyrkotać w silniku jakby takie tykanie w górnej czesci a powodem jest to,ze poprostu postanowiłem go przegonić na autostradzie zasmierdziało olejem po zjechaniu na bok okazuje sie,że na bagnecie niema oleju dopiero po dolaniu 2litrów zrobił sie stan jak powinien poprostu dałem dupy :).Przypuszczam,że juz po silniku.Lecz mocy nie stracił lata normalnie.Dla tego moje pytanie brzmi czy zamiast orginalnego 2.0 moge wstawic w to miejsce 2.3 czy reszta podzespołów bedzie pasowała a jeżleli nie to co trzeba zmienic.

Galaxy MK1 97

Widze,że wszyscy chetnie pomoagają.:one:

danielp 06-10-2009 15:05

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Ten olej to Ci zerzarło na tej autostradzie, skoro zaśmierdziało to był wyciek? Czy jeździleś bez polowy oleju dłuższy czas?

tygrycho 06-10-2009 15:27

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Niewiem.Wiem tyle,że spalał mi oleju dużo,czesto robiłem dolewki.Możliwe ,żeby stukały te popychacze lub coś w tym stylu?

Przemek_PC 06-10-2009 16:24

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Stawiam na popychacze.

tygrycho 06-10-2009 17:39

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Popychacze?CZy trzeba wymienić wszystkie od razu?Czy dam rade sam?

Arpgor 06-10-2009 18:41

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Jak żarł ci tyle oleju to po co chcesz jeszcze w niego ładować kasę. Silnik 2000zł i po zabiegu.Remont silnika na pewno cię więcej wyniesie niż kupno używki. Tylko weź ze sobą gościa co chociaż raz widział silnik od wewnątrz i wie co jest grane.

kacyk87 06-10-2009 19:45

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
przy niskim stanie oleju to mogły i korby ucierpieć
i jak jeszcze dawałeś ognia na autostradzie

tygrycho 06-10-2009 20:24

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Silnik ma przejechane 143tys km i daje sobie łeb uciąć,że tak jest auto sam sprowadziłem z Belgii kupiłem od dellera Forda dostałem książke,papier wodny z przebiegiem.Tylko czemu tyle oleju spala ten silnik,teraz to juz raczej po zawodach.

tomi98 06-10-2009 20:38

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
143kkm przebiegu i wciąga to na pewno jest orginalny !!!

mój ma 277kkm i dolewam litra co 15kkm :-)

tygrycho 06-10-2009 20:48

Odp: Tyrkotanie w silniku
 
Też tak własnie myśle,że może wała zrobili na mnie.Ale wiem co i gdzie kupywałem,w belgi są zajebiaszcze kaary za takie wałki na przekrecaniu kilometrów,tym bardziej,że auto kupione od dilera a stan auta wskazywał na niski przebieg.A mogło poprostu coś walnąć,że z tym olejem jaja takie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.