Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kombi Tuning zewnetrzny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79907)

Gourmet 02-10-2009 19:47

Kombi Tuning zewnetrzny
 
Witam posiadam mondeo 2003 w kombi i chcialbym je troszke podkreslic, a mianowicie:
posadzic (sprezyny, spojlery)
szybki przyciemnic
i wymienic felgi na 18"(i tu sie zastanawiam jak bedzie z jazda, spalaniem, predkosciomierzem.Nie chce miec problemow na drodze)

Ogolnie wizualnie wiem jak bedzie wygladalo tylko chodzi mi o uzytkowanie tego samochodu.
Bylbym bardzo wdzieczny za opinie i rady.pozdrawiam

Ramzespu 02-10-2009 20:06

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
-Przy 18"tkach na pewno poprawi sie prowadzenie w zakrętach i stabilność przy wysokich prędkościach ale pogorszy się znacząco komfort resorowania. Niższa opona (niższy profil) to mniej do "ugięcia", trzeba pamiętać, że wysokość opony (profil) to istotny element tłumienia drgań. Seryjnie miałem 16"-tki, następnie kupiłem 18"-tki, po trzech miesiącach założyłem spowrotem 16"tki - (wolę komfort)

-Spojlery, na pewno świetnie wpływają na wygląd, ale trzeba uważać na progi zwalniające "śpiących policjantów" można łatwo uszkodzić.

-Przyciemnione szyby, mam fabryczne, polecam, zwłaszcza w słoneczne dni, słoneczko nie razi pasażerów.

To są moje opinie, a wiadomo ilu Polaków tyle zdań.
Na pewno czytając kilka niezależnych opinii, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Pozdrawiam.
Ramzespu

steell 02-10-2009 20:12

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
proponuję poszukać coś markowego np. wolfa

eng 02-10-2009 20:37

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
Wrzucaj pakiecik ST oraz felgi 18. Komfort i tak jest niezły a trzymanie jest świetne.

djkurek 02-10-2009 21:29

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
Wcale tak źle na 18-tkach się nie jeździ, jedyny minus to krawężniki!!! trzeba uważać żeby felg nie uszkodzić. Ważne żebyś kupił jakies markowe felgi, a nie chińszczyzne, bo będziesz prostował co dwa tygodnie. Wtedy gra jest nie warta świeczki.

Gourmet 02-10-2009 21:56

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
:D
a gdzie mozna sie rozejrzec za pakietem ST I ile kosztuje taka przerobka?

widze ze kolega djkurek ma jakies ciekawe fele co mnie interesuja, moze powiesz mi cos wiecej:D, jak ze spalaniem, czy przy skretach jest wszystko oko(rozumiem ze to jest max fela) czy predkosciamierz wskazuje to samo?
moje mondeo siadzie na samych sprezynach 4cm do tego jeszcze progi.

a moze moglbys cos konkretnie polecic z oponkami:D, bylbym dzwieczny.

eng 02-10-2009 22:47

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
Ja całe mdo przerobiłem na St (no prawie ). Także da się to zrobić. Jednak koszta czas i cierpliwość w to włożona jest naprawdę ogromna.

maestro06 03-10-2009 07:15

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
No Darku nie przesadzaj, że koszty są ogromne, Ty wymieniłeś prawie wszystko w tym autku, a same zderzaki i progi z ST jak dobrze poszukasz to z malowaniem w 2000pln się zmieścisz, coś o tym wiem, tylko jeśli będziesz stylizował swojego mondka na ST to się zastanów, bo ST ma szersze przednie błotniki które ładnie schodzą w próg przy drzwiach kierowcy, ewentualnie zawsze można oddać autko do blacharza, żeby powyciągał błotniki przy progach...

blur 03-10-2009 07:37

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
Gourmet, jeżeli chcesz osiągnąć lepszy wygląd i masz troszkę kasy na wydanie to fajnie, ale wiedz że przeróbka na wygląd zewnętrzny ST będzie CIę trochę kosztowała. Nowe zderzaki, nowe przednie błotniki (chociaż tutaj koledzy czepiają na zwykle), kratki w zderzak i halogeny, ST mają dziury w zderzakach na spryski ... alko kleisz albo wkłądasz xenon, progi. To tak pobieznie.
Nie wiem jaki masz kolor auta i jaką wersję.
U siebie mam ciemne szyby wszystkie bo poprostu nie lubię siedzieć jak w akwarium gdzie z kazdej strony jestem widoczny ...no i autko lepiej wygląda :).
Fele 18" kup jakieś firmowe ... ostatnio na allegro był komplet oryginalny do STka, no i trzeba oponki.
Jak zmienisz zawias na ten od STka lub poprostu obniżysz auto to lepiej poćwicz siłę ramion, bo na naszych kochanych drogach z koleinami to po 20 km przedramiona mnie czasami bolą od trzymania kierownicy :). Ponadto auto na 18" felch i bez obnizonego zawiasu jak dla mnie ciut słabo wygląda ... za duża przestrzeń na kołem.

Sam design pewnie 2-3 k
+ koła i zawias, pewnie kolejne 3-5 k
czy warto ? sam sobie odpowiedz :)

Pamietaj ze przy odsprzedazy pewnie nikt ci za to nie zaplaci.

Ponadto nie kupuj zadnych dokładek ms design czy jakiejsc innej firmy, wyglada to jak wyglada.... aczkolwiek to kwestia gustu rzecz jasna.
pozdrawiam

s1masa 03-10-2009 11:58

Odp: Mondeo Kombi Tuning zewnetrzny
 
Hej, co do jazdy na 18" to również potwierdzam, że nie jest tak źle z komfortem, mam u siebie już ponad pół roku 18" i poza tym, że uważam na krawężniki, omijam duże dziury hehe, pozatym mam ściemnione delikatnie szybki, co do tuningu albo raczej upiększenia autka to polakierowane mam listwy w kolor nadwozia, jeszcze się cały czas zastanawiam nad sprężynkami hehe...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.