Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyłączenie poduszek pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79878)

darek_71 02-10-2009 13:22

Wyłączenie poduszek pasażera
 
Posiadam MK3 z 2004 roku (ciężarowy - 4 miejsca) i chciałbym mieć możliwość posadzenia dziecka (oczywiście w foteliku) na miejscu pasażera. Trzeba wyłączyć poduszkę (napinacz pasów też ???) tylko jak to zrobić ? Widziałem w np. Seacie taki guzik na środkowej konsoli który pozwalał przystosować auto do przewozu dziecka z przodu, może i w Mondku jest taka możliwość (wyprowadzenie przycisku z komputera), pomózcie jak macie pomysła.

P.S.
wpadłem na pomysł odpięcia sterowania poduszki - mało eleganckie, jak wytłumaczyć się policji i czy pasy nie powinny być wyłączone ?

Darek

Krzys. 02-10-2009 14:07

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
To jest chyba niewykonalne bo jak odłączysz sterowanie poduszki to zaraz wyskoczy ci błąd AirBagu. W MK3 nie przewidziano wyłączania poduszki pasażera mimo że w wielu autach niższej klasy to jest.

marctwain 02-10-2009 16:38

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
Potwierdzam, samodzielnie nie da się odłączyc. Można próbowac w serwisie
"na twardo", ale może potem wyrzucac błędy no i co jeśli nie będzie siedziało dziecko tylko dorosły?:wink:

tlopuc 26-03-2014 19:44

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
A jakby odpiąć kable od poduszki? Waywali błąd ale po pojownym podpięciu powinno być już ok. Czy mam rację???
I jeszcze jedno ptanie. Czy jak jedna poduszka jest odpięta to reszta układu działa poprawnie???

danielf1 26-03-2014 21:02

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
Ponoć w mondkach jest jakaś waga w siedzeniu pasażera!
Mesli na fotelu jest pomiędzy 5 a 25 kg i pasy są zapięte to poduszka sama się wyłącza!
Sygnalizuje to lampka na kokpicie środkowym!
Przynajmniej tak słyszałem ale u mnie to nie działa!(może dlatego że tego niema:-)
Nimby limit wagi można ostawić na kompie???
Tym czasowo kolega zainstalował mi przełącznik w schowku,jak wożę małego to wyłączam a jak jadą dorośli to załączam!!!

tlopuc 27-03-2014 08:58

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
Wagi w siedzeniu nie posiadam. Chyba były we wcześniejszych wersjach. A u Ciebie jak odłączysz to świeci kontrolka od poduszek. A jak podłączysz to kontrolka normalnie gaśnie???

radekg32 27-03-2014 11:38

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
Cytat:

Napisał tlopuc (Post 2184299)
Wagi w siedzeniu nie posiadam

Najprosciej sprawdzic to polozyc na siedzeniu cos o wadze min. okolo 5 kg,powinna sie wtedy zapalic kontrolka ta kolo zegarka.

matrog19 27-03-2014 12:13

Odp: Wyłączenie poduszek pasażera
 
W polifcie nie ma tej kontrolki... Dziwne, że danielf1 nie ma. Albo przerobiona deska albo jakiś wczesny lifting (2002r)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.