Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Dymi na biało (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79857)

zybik4 02-10-2009 09:20

Dymi na biało
 
cze.:572: mam problem z moją galaktyką a mianowicie od jakiegoś czasu miałem problem z zapalaniem rano za drugi czy trzecim razem ale jak był ciepły to bez problemu. teraz zrobiło się tak ze jak zimny to muszę kręcić ze 20s zęby załapał , załapie tak jakby nie palil na wszystkie gary,z rury wydostaje się pełno biało niebieskiego dymy śmierdzącego ropa i potem zaczyna chodzić równo i w miarę nagrzewania przestaje dymić,ale tak jakby zaczol głośniej chodzić . niemam pojęcia co jest grane pomocy koledzy? sprawdziłem świece -grzeją , paliwo dochodzi bez powietrza , odpięcie czujnika g62 od temperatury cieczy nie pomaga, po podpięciu vag niema błędów,rozrząd wymieniony przed wakacjami i było super zapalał od kopa . POMOCY?

Goliaty2 02-10-2009 09:40

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Jak masz VAG'a to sprawdź kąt wtrysku na zablokowanych nastawach. Grupa 000, basic settings i klupnij TDI Timing. (na rozgrzanym silniku!) Tak to będzie wyglądać (http://images45.fotosik.pl/51/b4a1f1b8344d4df4med.jpg), wykres powinien byc najbliżej niebieskiej linii.

1-czarny 02-10-2009 10:16

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Witam poczytaj tutaj miałem ten sam problem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

greg1971 02-10-2009 12:27

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Cytat:

Napisał zybik4 (Post 1256157)
odpięcie czujnika g62 od temperatury cieczy nie pomaga,

Jeżeli po odpięciu czujnika czekasz aż zgaśnie dioda od świec żarowych i nie ma efektu, to moim zdaniem nie grzeją Ci świece (spalone lub usterka w obwodzie - bezpiecznik, przekaźnik, ...)

ravelkepno 02-10-2009 15:22

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Znana przypadlosc i pewnie podczas samego krecenia rozrusznikiem ci kopci , nic nie kombinuj tylko zdejmij kolko na rozrzadzie te co jest na samym dole na wale , tam masz wyrobiony klin i sie przestawia rozrzad o 1 lub 2 zabki.Wymien cale kolo koszt ok.40 zl jesli beda na nowym kmole luzy podloz tam cos.Dobry mechanik sobie z tym poradzi.

zybik4 02-10-2009 18:43

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Cytat:

Napisał ravelkepno (Post 1256968)
Znana przypadlosc i pewnie podczas samego krecenia rozrusznikiem ci kopci , nic nie kombinuj tylko zdejmij kolko na rozrzadzie te co jest na samym dole na wale , tam masz wyrobiony klin i sie przestawia rozrzad o 1 lub 2 zabki.Wymien cale kolo koszt ok.40 zl jesli beda na nowym kmole luzy podloz tam cos.Dobry mechanik sobie z tym poradzi.

CZE.
mam pytanko masz moze rysunek jak ustawic rozrzad zeby sprawdzic czy to napewno klin i gdzie sa punkty?

ravelkepno 03-10-2009 14:43

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Cytat:

Napisał zybik4 (Post 1257080)
CZE.
mam pytanko masz moze rysunek jak ustawic rozrzad zeby sprawdzic czy to napewno klin i gdzie sa punkty?

Rysunku nie mam , robil mi mechanik a ja mu w tym pomagalem , on sobie znaczyl sam markerem punkty, jak zdejmiesz pasek rozrzadu i chwycisz te kolo to nie powinno ono sie w zadna strone obracac , nie powinno byc luzu , jak bedzie mialo luz to to jest przyczyna , ja kupilem te kolo nowe koszt cos kolo 40 zl , kolo te pasuje od VW Golfa.Przelozylem i gitara , auto odpalilo na kopa i jezdzi do teraz. W sumie to wiecej wykrecania zeby sie do tego kolka dobrac niz sam jego koszt.

devaluator 03-10-2009 15:58

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Cytat:

on sobie znaczyl sam markerem punkty
punkty markerem można na mapie zaznaczać. Rozrząd ustawia się na fabryczne znaki. Skoro mechanik o tym nie wiedział to współczuję takiego mechanika. Skoro zakładamy, że rozrząd jest przestawiony o niewiadomo ile ząbków to w takim przypadku ten pan mechanik co zrobi? na czuja będzie przestawiał? Może w końcu trafi? Zrezygnuj z tego typa i szukaj konkretnych fachowców.

1-czarny 03-10-2009 23:40

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
może to tobie pomoże

zybik4 05-10-2009 11:04

Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo
 
Cytat:

Napisał ravelkepno (Post 1256968)
Znana przypadlosc i pewnie podczas samego krecenia rozrusznikiem ci kopci , nic nie kombinuj tylko zdejmij kolko na rozrzadzie te co jest na samym dole na wale , tam masz wyrobiony klin i sie przestawia rozrzad o 1 lub 2 zabki.Wymien cale kolo koszt ok.40 zl jesli beda na nowym kmole luzy podloz tam cos.Dobry mechanik sobie z tym poradzi.

Miałeś racje śruba na wale poluzowała się i rozrząd trochę przestawił się i to przyczyna. Niepokoi mnie jedna rzecz ta śruba była wkręcona na klej specjalny i odkręciła się , i co kupie nowe kolo , śrubę , znowu klej a jak znowu się odkręci . Nie wiem co dalej może ktoś ma jakiś patent żeby się nie odkręcała ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.