Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   TDDI 2001 nie odpala pomocy!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79827)

karpiol 01-10-2009 20:42

TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Hej, jestem posiadaczem Mondeo TDDI 2001. Jeszcze dzisiaj nim śmigałem bez problemu. Jak zwykle odstawiłem autko pod blok, parę godzin później jak chciałem go odpalić - ZONK! Nic nie kręci. Wszystkie kontrolki zapalają się jak zwykle, odczekuję chwilkę i próbuję odpalić i słyszę tylko takie głuche "cyk" i nie próbuje nawet kręcić maszyną. Próbowałem kilkukrotnie. Co może być problemem? Jak sprawdzić podstawowe elementy które mogą być powodem awarii? Z góry bardzo dziękuję.

Luk@s 01-10-2009 21:47

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Po pierwsze sprawdź aku. Najlepiej sprawdź jakie jest napięcie podczas rozruchu. Ja właśnie tak nie dawno miałem i okazało się, że akumulator padł. Jak aku dobre to trzeba sprawdzić rozrusznik. Ale to po sprawdzeniu aku;)

pawulons 01-10-2009 22:00

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Jak w momencie próby zapalenia silnika palą się kontrolki i nie przygasają lub nie gasną wcale to na pewno nie jest akumulator! Miałem taki sam problem - okazało się, że to rozrusznik a ściślej to szczotkotrzymacz, który został lekko zmielony. Groziła mi wymiana całego rozrusznika ale na szczęście mechanik - czasami zdolna bestia poradził sobie z tym!! Nie daj się naciągnąć na wymianę rozrusznika tylko próbuj naprawiać!

Mariusz 01-10-2009 22:20

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Cytat:

Napisał pawulons (Post 1256007)
Jak w momencie próby zapalenia silnika palą się kontrolki i nie przygasają lub nie gasną wcale to na pewno nie jest akumulator! Miałem taki sam problem - okazało się, że to rozrusznik a ściślej to szczotkotrzymacz, który został lekko zmielony. Groziła mi wymiana całego rozrusznika ale na szczęście mechanik - czasami zdolna bestia poradził sobie z tym!! Nie daj się naciągnąć na wymianę rozrusznika tylko próbuj naprawiać!

Zupełna bzdura! Aby zaświecić kontrolki, to zapotrzebowanie na prąd jest poniżej chyba 500mA. Aby odpalić maszynkę dużo, dużo większy. Tak jak prżedmówca podejrzewam aku!

dikileiden 01-10-2009 23:36

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Myślę że może to być rozrusznik , ja miałem to samo ,u mnie zablokowany był opiłkami metalu z padniętej dwumasy.Wyciągnąłem ,rozkręciłem i wyleciało sporo opiłków metalu . Po złożeniu chodzi jak nowy . Jak u ciebie z dwumasą ,była wymieniana ? Bo jak nie to może to być pierwszy objaw padniętej dwumasy.Tak że ratuje cię jedynie wyciągnięcie rozrusznika i wyczyszczenie.

Luk@s 02-10-2009 07:21

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Ja tam jestem dalej przekonany, że to aku. Świadczy o tym to "cyk" o którym piszesz. Najlepiej podmień aku, najprościej. Może być nawet dużo słabszy niż w mondku. Ja tymczasowo podłonczyłem u siebie aku od CC 700 (36 Ah) i śmiga jak szalony. Ale kontrolka od ABS powtórnie zapala się podczas rozruchu (potem zaraz gaśnie na nowo);) A jeszcze najlepiej sprubuj go odpalić przez kable rozruchowe.

karpiol 02-10-2009 09:17

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Hej, dzięki za podpowiedzi. Dzisiaj z rana małe zaskoczenie.
Nic przy wózku nie robiłem (stoi na dworze) - wchodzę próbuję odpalić - bez problemu, zapalił od jednego dotknięcia... Pojeździłem nim trochę (z 20 min) i odstawiłem. Zobaczymy co będzie za 2 godz, mam zamiar podjechać do warsztatu, sprawdzić aku, może podłączyć do kompa.
Słuchajcie co sądzicie o takim zachowaniu? Czy może to być związane z wpływem warunków atmosferycznych (na pewno w nocy nie padało, wcześniej padało prze około 2 dni - wózek był na dworze zawsze).
Co do dwumasy - nie wiem czy była wymieniana, na pracującym silniku gdy wciskam sprzęgło to nie harczy, biegi wchodzą dobrze, hmm nie wiem jak to jeszcze opisać...
Ogólnie co radzicie dalej? Z góry dzięki.

corneliusab 02-10-2009 09:27

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Moim zdaniem to rozrusznik pada, a dokladniej automat rozrusznika.

Pozdrawiam

carrotperson88 02-10-2009 09:40

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Skoro juz jestescie przy aku, to jaki macie w swoim mondku ?
U mnie jest Motocraft 12v 125 RC 680A 70ah i wydaje mi sie ze jest troche slaby albo jest juz na wykonczeniu

blur 02-10-2009 09:44

Odp: TDDI 2001 nie odpala pomocy!!!
 
Rozrusznik. Lepiej sobie go napraw, bo pojedziesz gdzieś usłyszysz cyk i nie odpalisz :D

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.