Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] mam kilka pytań odnośnie mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77331)

donpedini 26-08-2009 16:04

mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Witam wszystkich ,jestem nowym na forum ,oraz nowym użytkownikiem modeno 2,0 DI . Jest to moje pierwsze autu i chciałbym się o nim troszkę dowiedzieć . Zaznaczę ,ze jestem laikiem motoryzacyjnym ,więc pewnie niektóre pytania wydadzą wam się śmieszne
Pytanie pierwsze
- czy normalnym jest to ,ze gdy włączam nawiew na szybę to uruchamia się Klima?? (mam klimatronik)
- czy te światła okrągłe które są w przednich zderzakach to są halogenu ,które można zawsze włączać gdy jest ciemno?? ,Czy po prostu są to przeciw mgielne światła ??
- co to jest to” P” na włączniku świateł . jak to działa ?? U mnie po przekręceniu w lewo nic się nie dzieje
- O co chodzi z tym zamykaniem auta z pilota . Gdy raz nacisnę przycisk to auto niby się zamknie ,a gdy drugi raz nacisnę to dopiero migną kierunkowskazy i tak jakby centralny drugi raz się zamknął .Czy to jest normalne??
I ostatnie już pytanie ile litrów oleju silnikowego wchodzi do mojego modelu auta, bo nie wiem ile kupić ??

mario13 26-08-2009 16:11

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Sciagnij inst.obslugi z neta i poczytaj,na forum tez tego jest od cholery.Uzyj "Szukaj".
Troche wysilku,a i nie DI.Moze byc TDCI albo TDDi

Dexon 26-08-2009 16:12

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Światła w zderzakach to światła przeciwmgielne, ale przednich można używać swobodniej niż tylnych :) nie tylko w gęstej mgle

"P" to światła "parkingowe"

Gdy dwa razy wciśniesz pilota, uruchamia się podwójne ryglowanie drzwi - nie otworzysz ich wtedy od środka.

A najlepiej to ściągnij sobie instrukcję do auta :)

TOMAS 26-08-2009 17:37

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Cytat:

Napisał donpedini (Post 1232275)
- O co chodzi z tym zamykaniem auta z pilota . Gdy raz nacisnę przycisk to auto niby się zamknie ,a gdy drugi raz nacisnę to dopiero migną kierunkowskazy i tak jakby centralny drugi raz się zamknął .Czy to jest normalne??

Prawdopodobnie załancza się ryglowanie drzwi, jak byś kogoś zostawił w sodku to nie otworzy drzwi od środka

elprzemo1 26-08-2009 17:42

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Cytat:

Napisał donpedini (Post 1232275)
- czy normalnym jest to ,ze gdy włączam nawiew na szybę to uruchamia się Klima?? (mam klimatronik)

Tak to normalne :)

pietrek00 26-08-2009 20:08

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Cytat:

Napisał donpedini (Post 1232275)
I ostatnie już pytanie ile litrów oleju silnikowego wchodzi do mojego modelu auta, bo nie wiem ile kupić ??

5,8 litra

marctwain 26-08-2009 20:33

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Cytat:

Napisał elprzemo1 (Post 1232329)
Tak to normalne :)

wcale nie normalne. klima włącza się jak się włączy ten przy przycisku tylnej szyby. ten na klimatroniku włącza normalny nawiew na szybę przednią :wink:

jewro 26-08-2009 20:43

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Jak wcisniesz nawiew na szybe w climatroniku ale ten od góry z zaznaczonym podgrzewaniem szyby to automatycznie włączy ci klimę, musisz włączać nawiew kierunkowy ten ze strzałką do góry, dwa wcisnięcia zamknięcia na pilocie włącza podwójne ryglowanie drzwi, to jest fabryczne zabezpieczenie antykradzieżowe wystarcza do wykupienia autocasco + immobiliser, do silnika wchodzi około 5,8 do 5,9 litra, ja leje ford e formuła 5w 30, mam nadzieje że pomogłem, instrukcja to nie wszystko czasem warto uzyskać troszkę informacji od kolegów z forum:-))) aha halogeny to światła przeciwmgielne, a jeżeli nie działają ci światła na "P" to masz przepalone żarówki od świateł postojowych takie małe 5 watowe kosztują grosze, pozdrawiam jewro

Starwarrior 27-08-2009 00:28

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Cytat:

Napisał jewro (Post 1232511)
Jak wcisniesz nawiew na szybe w climatroniku ale ten od góry z zaznaczonym podgrzewaniem szyby to automatycznie włączy ci klimę

Zgadza się...

Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1232325)
Prawdopodobnie załancza się ryglowanie drzwi, jak byś kogoś zostawił w sodku to nie otworzy drzwi od środka

Też się zgadza, dodam tylko że jak przytrzymasz guzik dłużej za drugim razem a masz otwarte szyby/szyberdach to zamkną się one automatycznie... Przy otwieraniu możesz automatycznie otworzyć szyby/szyberdach jak naciśniesz otwarcie dwa razy za drugim razem przytrzymując guzik do momentu aż zaczną się otwierać...

Cytat:

Napisał mario13 (Post 1232281)
Troche wysilku,a i nie DI.Moze byc TDCI albo TDDi

Mario nie przesadzaj, wszyscy doskonale wiedzą że Di oznacza silnik TDDI, tym bardziej że ma rocznik 2001. Chłopak pierwszy raz na forum, a Ty go stresujesz...

dominik_82 27-08-2009 05:14

Odp: mam kilka pytań odnośnie mondeo
 
Światła parkingowe "P" włączą ci się jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.