Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   jaki olej lać po chip tuningu tdci? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76977)

wilku30 21-08-2009 14:58

jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Do Fordów z silnikiem tdci stosuje się jak wiadomo olej 5W-30. Od roku 2009 w serwisach zastąpiono olej formuła E(półsyntetyk) olejem w pełni syntetycznym formuła F. Jest to olej firmy Motorkraft, a przynajmniej pod takim logo występuje, tak naprawdę robi go podobno Castrol.Wiadomo, że po chip tuningu środowisko pracy oleju zmienia się , wzrasta temperatura pracy, wzrastają obroty turbiny itd(oczywiście przy korzystaniu w pełni z wygenerowanej mocy).Chciałbym aby pod tym tematem, wypowiedzieli się użytkownicy tdci po modyfikacji. Czy jeżdzą dalej na firmowym oleju? Czy częściej go zmieniają? Czy zmieniali na inny,a jeśli tak to jakie mają odczucia po przejściu na inny olej?Czy używa ktoś oleju firmy Motul specyfic Ford 913B 5W-30? A jeśli tak, czy odmiany półsyntetycznej, czy rzadko ale jednak spotykanej w sprzedaży w pełni syntetycznej?

heko 21-08-2009 22:45

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
...ostatnio rozmawiałem w Vtech na temat olei..i odradzali mi motula..ponieważ to olej typowo do sportu...i źle wpływa na uszczelnienia w silniku...za to polecali mi l
Liqui Moly..i ten na którym ja jeżdżę od 15stu lat...Quaker State.... 5w30 fullsynt.

bocheno 22-08-2009 09:04

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Liqui Moly Leichtlauf Special 5W-30 w specyfikacji dla Forda (Ford WSS-M2C 912-A1, WSS-M2C 913 A, WSS-M2C 913-B) - taki mam zalany. Nie jest to olej rozlewany w Polsce.

wilku30 14-09-2009 12:06

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Po przestudiowaniu wszelakich forów i informacji na temat olejów silnikowych po stosowaniu wcześniej fordowskiej formuły E, a już w tym roku formuły F( na marginesie wcale nie jest to chyba taki beznadziejny olej, bynajmniej nic niepokojącego jeżdżąc na nim nie zaobserwowałem) zalałem silnik olejem w pełni syntetycznym Motul Eco-nergy 5W-30(dokonałem tej zmiany ponieważ trochę podkręciłem moc auta:D). Co prawda według polskiej strony motula zalecanym dla silników forda jest olej specific ford 913B, ale wchodząc już na niemiecką stronę można wyczytać, że zalecanymi olejami poza specyfic ford są Eco-nergy 5W-30 oraz do samochodów z filtrami DPF Eco-clean plus 5W-30. Zobaczymy jak będzie się sprawował, szczególnie że mam w moim focusie teraz 172KM i 400NM, no i chętnie z tej mocy korzystam:D.Pozdrawiam.

marctwain 14-09-2009 12:32

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Jak pisał bocheno i heko Liqui Molly ja też polecam. Jeżdzę na nim od kilku lat. Po zmianie z innego na ten ja wyczułem "nausznie" cichszą pracę silnika. Atut: rozlewanie poza teren RP.:wink:

takitam 14-09-2009 20:55

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
a co się stanie jak będzie zalany olej taki jaki leją w serwisie ? i nie co 10.000km tylko 20.000km? :569:
czekam na wasze odpowiedzi, ale chłopski rozum mi podpowiada że nic się nie stanie .

ps. mam chipa zrobionego w v-techu ale nie będę chwalił się osiągami bo buchniecie śmiechem :D

wilku30 14-09-2009 21:39

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1229098)
...ostatnio rozmawiałem w Vtech na temat olei..i odradzali mi motula..ponieważ to olej typowo do sportu...i źle wpływa na uszczelnienia w silniku...za to polecali mi l
Liqui Moly..i ten na którym ja jeżdżę od 15stu lat...Quaker State.... 5w30 fullsynt.


Całkowitą nieprawdą jest, że motul jest olejem tylko do sportu.
Posiada w ofercie 2 rodzaje olei: serię 300V stworzoną właśnie do sportu, na tor, track day itp. oraz serię do samochodów cywilnych, która spełnia wszelkie specyfikacje producentów (ford, vw itp).
Także vtech musi się trochę doszkolić w temacie olei :D

heko 16-09-2009 16:43

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Cytat:

Napisał wilku30 (Post 1245308)
Także vtech musi się trochę doszkolić w temacie olei

...no cóż ..to tylko lata doświadczeń w sportach sam.... :P :P :P

TuneFORCE 26-09-2009 11:16

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
Nieważne jaki olej wybierzesz najważniejsze żeby po modyfikacji zmieniać go częściej szczególnie jak się jeździ dużo po mieście lub autostradach z dużymi prędkościami, ja w dwóch swoich modzonych autach której ,,jadą'' systemem long live zmieniam oliwę co 20-25tyś km mimo że komp pokazuje 30-35tys km.
Oba auta maja przejechane ok 130tyś i wszystko bangla, do niedawna miałem jeszcze octavie która jeździła na 10W40 i ten olej co 7-8tyś zmieniałem-jak sprzedawałem, auto miało nalatane 270tyś a silnik w stanie perfekt(90KM/210Nm zrobione na 165KM/350Nm)

estor12 06-10-2009 08:51

Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?
 
a jaki olej zastosować do silnika bez chipa ? olej silnikowy 5w30 - Formula F będzie dobry ? i czy on sie nadaje do silnika z dpf ? bo jak sądzę jest duże prawdopodobieństwo ze mam bo samochód pochodzi z niemiec.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.