Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Pęknięta rura gumowa interkulera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76754)

szperaczz 18-08-2009 16:57

Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Koledzy mam pytanie pękła mi gumowa rura od interkulera Mondeo TDDI 2001r
W sklepie forda jak i w serwisie jest dostępna tylko do nowej wersji (dwie różne średnice u mnie są 2 takie same) a więc jak się dowiedziałem trzeba wymienić jeszcze 2 elementy koszt ok 500-600 zł.
Czy ktoś miał taki sam problem i uporał się z nim jakimś prostszym i tańszym sposobem?

dikileiden 18-08-2009 19:42

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
a nie lepiej kupić na Allegro używaną tą co ci pękła,niż dawać 600zł.

jurek_13 18-08-2009 20:42

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Co powoduje, że te rury pękają? Temperatura?

Jeżeli rura zużywa się z czasem to nie wiadomo ile może wtyrzymać używana.

szperaczz 18-08-2009 21:01

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
jakby można było tak łatwo kupić używaną to bym to zrobił
problem jest w tym ze trzeba wymienić 3 elementy bo była zmiana rurki recylkuratora na inny i do tego nowego jest a starej nie mogę znaleźć
czyli musiałbym wymienić rurkę recylkulatora i 2 przewody gumowe nowe koszt 500-600 używane ok 200-300
a górną rurę gumową niedawno wymieniałem na nową wiec szkoda mi ją zamieniać na inna używkę pytam czy ktoś to jakoś dopasowywał bo że można kupić używaną to wiem ale gdzie ją znaleźć do tej wersji to już inny temat

mechanix 18-08-2009 22:00

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Witam fakt nowa rura jest inna ale jak dobrze pokombinujesz to da się ją tam wcisnąć nie jest to proste ale realne . PS. sprawdziłem sam ,choć wole wymieniać nowy komplet to w awaryjnych przypadkach robę i tak . Pozdrawiam.

szperaczz 19-08-2009 11:13

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Cytat:

Napisał mechanix (Post 1227206)
Witam fakt nowa rura jest inna ale jak dobrze pokombinujesz to da się ją tam wcisnąć nie jest to proste ale realne . PS. sprawdziłem sam ,choć wole wymieniać nowy komplet to w awaryjnych przypadkach robę i tak . Pozdrawiam.

Rozumiem że guma się rozciąga ale żeby aż tyle. Różnica w średnicy to chyba ok 1cm.

Lothien 19-08-2009 11:43

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Chodzi Ci o ten kawałek układu?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O ile się nie mylę jest to własnie rurka, która bezpośrednio podłączona jest to intercoolera, w którym lewa i prawa strona jest identyczna.

Ja niestety nie mogę znaleźć nowego odcinka układu dolotowego, części która znajduje się w komorze silnika, po stronie kierowcy:(
http://img512.imageshack.us/i/image1hzg.jpg/

szperaczz 19-08-2009 12:11

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
No właśnie mam ten sam problem.
Są takie nowe rury ale z dwoma średnicami i żeby to wymienić trzeba dokupić górną rurę i rurę recylkulatora.

A u ciebie ta rura ma jedną średnice czy dwie?

Lothien 19-08-2009 12:45

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Cytat:

Napisał szperaczz (Post 1227462)
...
A u ciebie ta rura ma jedną średnice czy dwie?

Dwie, szersza na dole, węższa u góry.
Pytałem po sklepach, zawsze na zamówienie, cena od 150 do 400zl <szok> nikt nie wie jak ten odcinek się nazywa, nikt też nie jest w stanie (lub nie chce) podać mi numeru katalogowego (zawsze muszę prosić sprzedawce o oblookanie silnika:( ) po porostu ręce opadają, czuje się jakbym jeździł autem, które ma tylko części robione na zamówienie:(

Dochodzę już do tego stopnia rezygnacji, że chyba pochodzę po sklepach z wężami ciśnieniowymi i poszukam rury o przekroju (szerszy koniec) a węższy koniec jakoś "zwężę" - jeszcze nie wiem jak:S.

ekokk napisał, że pojechał do ASO i ponoć mu to zrobili za 160zł + 80 zł robocizna ale wydaje mi się, że chodziło o inny odcinek ponieważ jak ja pojechałem do ASO i mi zaśpiewali 350zł + 150zł robocizna <zalamka>

szperaczz 19-08-2009 13:01

Odp: Pęknięta rura gumowa interkulera
 
Ta rura kosztuje w sklepie Forda 168 zł w serwisie ok 170-180 zł. Masz szczęście bo ja mam 1 średnice i tego już niemożna dostać. Wyślij pytanie do Jacka on sprzedaje części do Forada po rozsądnych cenach, albo poszukaj innego ASO bo coś im się porąbało żeby taką cenę wywalić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.