Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Duże zużycie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76726)

matwiak 18-08-2009 10:35

Duże zużycie paliwa
 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jetem posiadaczem Mondeo MK 3 z silnikiem TDDI. Samochodzik posiadam od marca.
Problem, który chcę rozwiązać, to duże zużycie paliwa. Duże, to znaczy okoo 12l/100km w mieście i 10, 11 litrów w trasie. Komputer nie wykazuje błędów. Wcześniej walczyłem z wężykami podciśnieniowymi, teraz mam nowe i wszystko działa idealnie. Samochodzik ma kopa, ogólnie wydawałoby się, że nic się złego nie dzieje, a jednak. Pali jak czołg... Ktoś mi mówił, że to wina kół jakie mam, bo jeżdżę na felgach 18" i oponkach 225/40. Czy to możliwe? Od kogoś innego słyszałem, że pomimo braku błędów w komputerze może być padnięty przepywomierz...
Co o tym sądzicie?
Dodam, że mam wymieniony filtr powietrza, a zużycie, które podaję pochodzi z wyliczeń oraz wskazań komputera pokładowego. Nie wymieniałem jeszcze filtra paliwa... ale czy to może mieć tak duży wpływ na zużycie paliwa?
Pozdrawiam
i z góry dziękuję za podpowiedzi, może ktoś zetknął się już z tym problemem.
Robert

mario13 18-08-2009 11:23

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
Watpliwa sprawa,zeby gumy tyle zarly.Ja mam taki sam rozmiar w benz.i automacie i tylko ciut wieksze spalanie.Napisz jaki masz przebieg i co bylo robione przy silniku,to koledzy z forum beda mieli jakis poglad i byc moze jakies pomysly jak Ci pomoc:one:
Pozdro

matwiak 18-08-2009 11:55

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
Cytat:

Napisał mario13 (Post 1226708)
Napisz jaki masz przebieg i co bylo robione przy silniku

No cóż... samochodzik sprowadzony z Niemiec... przebieg na liczniku 180tys ;-)) Przez przypadek zostawili w dokumentach TIV z 2007 roku i było 170tys ;) a więc ponad 200 by było ;-). Co do tego co było robione przy silniku... to nic nie wiem. Wygląda na to, że nikt w nim nie grzebał ostatnio... A ja jak już pisałem wymieniłem przewody podciśneniowe, bo były uszkodzone. Wcześniej nie miał doładowania i mechanik twierdził, że mi turbina padła. Dzięki informacjom z forum twardo stałem przy tym, żeby sprawdził podciśnienie... no i okazało się, że mam rację... to znaczy forumowicze mieli rację :)
Teraz turbinka ładuje, samochodzik się zbera... tylko to spalanie :(
Pozdrawiam
Robert

Thunderace997 18-08-2009 13:45

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
nalej pod korek, przejedź 100km, jedź na stacje i nalej pod korek wtedy bedziesz miał wiarygodne spalanie

matwiak 18-08-2009 13:59

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
Cytat:

Napisał Thunderace997 (Post 1226797)
nalej pod korek, przejedź 100km, jedź na stacje i nalej pod korek wtedy bedziesz miał wiarygodne spalanie

Dokładnie tak zrobiłem... stąd mój post inaczej bym nie pytał :)

dikileiden 18-08-2009 14:50

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
miałem to samo ,sprowadziłem z Niemiec 2.0 TDDI około 177 tyś. i komputer pokazywał cały czas 9.9 l/100 ,bez różnicy czy miasto czy trasa to samo,nawet resetowanie kompa nie pomogło zaraz wracało na 9.9 l/100.Wymieniłem końcówki wtrysków w serwisie boscha 1200zł i teraz jest wszystko w porządku tj.miasto 8 l/100 trasa około 6.5 l/100 zależy jaka trasa bo powyżej 180 to pali 10 l/100.

matwiak 18-08-2009 19:18

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
Czyli przyczyna może leżeć po stronie wtrysków??? Hmm... po odpaleniu zauważyłem, że samochodzik puszcza niebieski dymek...

dikileiden 18-08-2009 19:32

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
jeżeli to wtryski to tylko się cieszyć że to tddi a nie tdci ze względu na koszty wtrysków

matwiak 08-09-2009 17:56

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
Witam ponownie.
Wracam do tematu... zużycia paliwa. A dlaczego?? Bo mi ręce opadają.
Sprawdziłem samochodzik dokładnie na komputerze. Prawie wszystkie parametry w normie... Prawie... to znaczy:
Na dwóch cylindrach brak korekty dawki wtrysku... Na drugim i trzecim komputer koryguje dawkę na minusie, co już jest podobno dziwne w tak starym samochodzie, a na pierwszym i czwartym jest "zero". Druga sprawa to jakiś dziwny błąd: "B1864",
Mechanik radzi, żeby sprawdzić wtryski... a jeżeli to nie pomorze, to wgrać nowy soft, bo możliwe, że ktoś grzebał i coś spaprał.
Czy ktoś spotkał się z takimi objawami i może pomóc ??
Pozdrawiam
i dziękuję
Matwiak

Dawid849 08-09-2009 19:15

Odp: Mondeo [MK3] Duże zużycie paliwa
 
napewno b ? bo jeśli p to

P1864 Transmission transfer case contact plate power short circuit to battery


sprawdź też czy dogrzewa ci sie silnik może termostat nie trzyma i masz otwarty obieg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.