Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76123)

pietrek00 09-08-2009 13:23

Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Witam. Dzisiaj nagle na trasie pojawił się problem. Auto nagle całkowicie straciło moc, zaczęło wydawać dziwne dźwięki z silnika - syczało, później charczało. Zaczął wydobywać się niebiesko - szary dym z rury wydechowej oraz z pod maski w okolicach turbiny. Waż od turbiny zsunął się samoistnie. Pod górkę zaczął kopcić tak mocno że nie było nic widać. Proszę o pomoc.

SrebnaStrzała 09-08-2009 13:32

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Cytat:

Napisał pietrek00 (Post 1221541)
Witam. Dzisiaj nagle na trasie pojawił się problem. Auto nagle całkowicie straciło moc, zaczęło wydawać dziwne dźwięki z silnika - syczało, później charczało. Zaczął wydobywać się niebiesko - szary dym z rury wydechowej oraz z pod maski w okolicach turbiny. Waż od turbiny zsunął się samoistnie. Pod górkę zaczął kopcić tak mocno że nie było nic widać. Proszę o pomoc.

Oj masz chłopie ino BIG PROBLEM. Niebieski dym = spalanie oleju. Padła turbina i to na dobre zalewając układ dolotowy olejem i stąd taki kolor. Jak się myle niech któryś z kolegów mnie poprawi.

Widze że auto było dłubane... możesz napisać coś więcej? być może było zwiększane ciśnienie turbiny i została przeładowana?!

P.S.
Zsuniecie węża turbiny może wskazywać na bardzo mocne rozgrzanie jej, BARDZO MOCNE! oczywiście nie musi... co za tym idzie mogła Ci piasek do silnika wciągnąć a wtedy... a wtedy to najlepiej iść do kościoła.

pietrek00 09-08-2009 13:55

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
No to mnie nie pocieszyłes... Dodam ze silnik ma 160 000 przejechane. Moc została podniesiona od razu po zakupie u wolfa. Dziwne to jest. Wszystko okej, wyłączam silnik zaraz go odpalam i taka niemiła sytuacja. Na początku bylo słychac taki świst i mało mocy więc stwierdziłem ze pewnie ta rura od intercoolera poszla. Do domu miałem 4 kilometry więc jechałem dalej. Dopiero gry zaczęło sie pod górke zauważyłem ten szaro niebieski dym za mną. Od razu sie zatrzymałem. po otwarciu maski dym chyba spalonego oleju z turbinki. z tej rury co zasysa powietrze do silnika tez dymek. dzieki za odpowiedz

Pablo_X 09-08-2009 21:41

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Zdejmij przewód z turbiny, ten który idzie od filtra i sprawdź czy da się palcem obracać wirnik i czy się nie chybocze na boki lub wzdłużnie.

pietrek00 09-08-2009 22:44

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Sprawdziłem, bardzo ciężko chodzi, a pod spodem gdzie są te wezyki od smarowania turbinki widoczny wyciek oleju. Po odpaleniu jakies grzechotanie w turbinie słychać. Moze nie miala smarowania i sie zatarła. jutro bede dzwonił po turbiniarzach...

SrebnaStrzała 09-08-2009 23:19

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Cytat:

Napisał pietrek00 (Post 1221867)
Sprawdziłem, bardzo ciężko chodzi, a pod spodem gdzie są te wezyki od smarowania turbinki widoczny wyciek oleju. Po odpaleniu jakies grzechotanie w turbinie słychać. Moze nie miala smarowania i sie zatarła. jutro bede dzwonił po turbiniarzach...

Auto jest w trybie awaryjnym? pali się kontrolka check engine?

pietrek00 10-08-2009 10:30

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Nic z tych rzeczy. Żadnej kontrolki.

tlopuc 10-08-2009 11:34

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Nie zaleca się jeździć z pękniętą rurą od turbo szczególnie jak jest duża dziura, bo wtedy turbina osiąga bardzo duże obroty, gdyż od strony doładowania nie ma ciśnienia.
Może łożyska się rozleciały jeżeli teraz słychać grzechotanie?

pietrek00 18-08-2009 13:43

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
Turbosprezarka wymieniona na nową, problem jakby ręką odjął. Wcześniej przy przyspieszaniu bylo słychac taki charakterystyczny świst pracy turbiny. Teraz nic, tylko czuć jak wciska w fotel. pozdrawiam

dikileiden 18-08-2009 14:55

Odp: Brak mocy, strasznie kopci na niebiesko
 
jeżeli można zapytać to jaki koszt turbiny i czy nowa czy regenerowana ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.