Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Czyszczenie tapicerki. Czym? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75395)

kunte 29-07-2009 06:32

Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czym najlepiej wyczyścić tapicerkę w Foczce. Kolega polecił mi piankę firmy STP, za około 30 zł. A co Wy polecacie. Chce sobie wyczyścić boczki w drzwiach, siedzenia i podsufitkę. Polećcie mi coś. Z góry dzięki:)

jagrall 29-07-2009 06:34

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
tym zajmuje się moja żona. mi ostatnio wyczyściła wezyrem do dywanów. kosztuje kilka złotych, efekt piorunujący

Tommy_boy 29-07-2009 07:14

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Odkurzacz pioracy i jakis dobry srodek do czyszczenia dywanow. Tylko zawsze zrob probe gdzies w niewidocznym miejscu czy nie puszcza kolor. Ostroznie z podsufitka - nie mozna jej zbyt mocno namoczyc bo klej pusci i obwisnie (kiedys w sierze kombi tak sobie namiot zrobilem heh). A te wszystkie pianki w spreju - raczej bym sobie odpuscil, szkoda kasy. Przy okazji trik na czyszczenie siersci psa czy kota - zakladasz gumowe rekawice - takie np do zmywania naczyn i reka przecierasz tapicerke a potem odkurzasz - skutecznosc 100%

AdamGd 29-07-2009 08:59

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
polecam Vanish bardzo dobrze usuwa plamy

Madaw 29-07-2009 09:16

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Cytat:

Napisał AdamGd (Post 1214798)
polecam Vanish bardzo dobrze usuwa plamy

Potwierdzam! Tapicerka po tym wygląda jak nowa :D

Gabrycha 29-07-2009 13:14

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Kiedyś czyściłem autko czymś co kupiłem na shelu spay ręczny - 500ml za 11pln ale jakoś 3 lata wstecz. było to w stalowo szarym plastiku z czarnymi nalepami.
EFEKTY porażające! POLECAM.
Potem robilem próby na kanapie w chacie - jasne obicie
Shell kontra: wanisch - ajaks - płyn do prania - i jeszcze coś z półki Moto.
Shell wygrywał a drugi był płyn do prania.
Metoda: zapsikać - natrzeć żeby namokło - napsikać jeszcze raz i nacierać do SPIENIENIA - zbierać pianę i wilgoć drugą czystą suchą ścierką (stara pieluszka lub ręcznik dobrze się spisywały) - i znowu spienić i zebrać aż przestanie się pienić.
Z podsufitką ostrożnie bo jak wyżej napisano OBWIŚNIE z wilgoci.
Tyle ode mnie.

kunte 29-07-2009 14:17

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Dzięki koledzy i koleżanko :). Zatem czas trochę poeksperymentować, ale oczywiście nie na Foczce :).

porzeczkowiec 29-07-2009 18:33

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Tuff Stuff - policja go używa do zmywania krwi z tapicerki. Psikasz na tapicerkę - fotel czy też plastik, odczekujesz 30 sekund i wilgną gąbką przecierasz.Efekt jest piorunujący !!! Podsufitka wygląda jak nowa !!!!!!!!! Nawet największe zabrudzenia schodzą -po krwi czy smarze!! Polecam gorąco !!
Koszt ok 25 pln.
Puszka jedna starczy Ci na całe auto razem z fotelami!!

porzeczkowiec 30-07-2009 19:15

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a tu masz linka :)

Dragonfly 02-02-2011 16:26

Odp: Czyszczenie tapicerki. Czym?
 
Cytat:

Napisał AdamGd (Post 1214798)
polecam Vanish bardzo dobrze usuwa plamy

Potwierdzam. Vanish + firanka = czystość. (Lubię zapach Vanish'a) ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.