Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Kontrolka check panel- okładziny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74747)

Szym0n 20-07-2009 07:50

Kontrolka check panel- okładziny
 
Witam
Od jakiegoś czasu świeci kontrolka na check panelu - okładziny (choć są wymienione w 03.2009)
Wtyczkę do czujnika mam w lewym przednim kole i bez względu na to czy podłącze czujnik od klocków czy nie - kontrolka świeci.
Napiszcie proszę jak to powinno działać - co sprawdzić - może gdzieś łapie lewą masę a jeżeli tak dokąd idą kable od wtyczki?

Daro1 20-07-2009 09:44

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
Z tyłu też jest czujnik. Często lubi się kabel przecierać o wahacz.

Szym0n 20-07-2009 10:18

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
Cytat:

Napisał Daro1 (Post 1209397)
Z tyłu też jest czujnik.

A gdzie na bębnach? U mnie nie zauważyłem , a może faktycznie kabel jest i zwarcie robi tylko gdzie go szukać?

vszywiec 20-07-2009 12:45

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
podepne sie pod temat
u mnie tak samo tylko ze w mk1, swieci sie kontrolka, tarcze i klocki wymienione jakies 3 miechy temu, teraz pojawil sie problem, z tylu mam bebny wiec tam raczej nie ma czujnikow. z przodu jest tylko czujnik po lewej stronie ale tam wszystko w porzadku a wiec gdzie szukac ???

Szym0n 20-07-2009 13:14

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
1 załącznik(i)
Jeżeli dobrze myślę to chyba będzie ten schemat a jeżeli tak to może wspólnie coś wydumamy :-)

PS
Jakość zdjęcia może nie za dobra schemat do pobrania z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

vszywiec 20-07-2009 13:31

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
NA mnie nie licz jesli chodzi o kabelki jestem noga, ale moze ktos cos wie i nam podszepnie, widzielelm dawno dawno temu temat o przecieraniu sie kabelka od czujnika ale teraz nie moge sie go dogrzebac

Szym0n 20-07-2009 13:48

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
Na mój chłopski rozum czujniki (dużo powiedziane) w okłądzinach działają na zasadzie styku masy tzn. + na żarówke idzie cały czas a jak okładziny się zetrą dostaje - i zaczyna świecić, a skoro tak jest i u nas świeci cały czas tzn że ta masa podawana jest cały czas.
Knyf teraz polegałby na tym żeby zdiagnozować gdzie jest przebicie ale tu trzeba wiedzieć dokąd dochodzą kable i ile ich jest czy mamy tylko w przednim lewym kole czy z tyłu też.

Tu coś jest : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a więc wynikałoby że w jednym przypadku lampka działa na zwarcie w innym na przerwę w układzie - zalezy od typu klocków- a więc szukajmy

vszywiec 20-07-2009 14:10

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
ide pogrzebac przy tych kabelakch moze cos wymodze

Szym0n 20-07-2009 14:12

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
Daj znać jak poszło ja powalczę dopiero w czwartek ale dobrze wiedzieć za co się zabrać.

vszywiec 20-07-2009 15:23

Odp: Kontrolka check panel- okładziny
 
a wiec nieposzlo wogole
1. rozpadal sie deszcz
2 odkrecilem zacisk hamulcowy przejrzalem jeszcze raz kabelki idace od klacka oraz wtyczke
gdziesz czytalem zeby zmostkowac kabelki jednak u mnie zadnej reakcji na ten mostek nie bylo
jutro jak bedzie czas sciagne nadkole i powedruje dalej za kabelkami
z drugiej tj prawje strony nie mam instalki pod czujnik a wiec tam nie patrzylem, ponoc wiazka przewodow jest schowana czasem pod nadkolem jutro tez to oblukama


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.