Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70340)

stona111 21-05-2009 19:29

Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
1 załącznik(i)
Witam serdecznie.
Czy moglby mi ktos zyczliwy podpowiedziec, w ktorym miejscu nalezy zaslepic zawor EGR w C-maxie 2.0 TDCi? Czy mam zaslepic otwor nr 1 ("za" zaworem - czyli wylatujace spaliny do kolektora ssacego) czy otwor nr 4 ("przed" zaworem - czyli spaliny dochodzące do chłodnicy przed zaworem EGR). Spotkalem sie z obiema wersjami (z ust mechaniorkow) ale wiem ze poprawna moze byc tylko jedna dlatego prosze o pomoc.
pozdrawiam Sławek

Joker007 21-05-2009 19:30

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Kolego z tego co wiem to 4. Tez chcialem zaslepic ale kazdy mnie nastraszal ze bede mial blad silnika :/

stona111 21-05-2009 19:41

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Slyszalem ze blad takowy moze wystapic dlatego zalezy mi na opiniach uzytkownikow, ktorzy zaslepili EGR w swoim silniku 2.0 i jakie sa tego efekty. Moze ma ktos jakis lepszy "patent"?
Sławek

HYCHLA 21-05-2009 19:45

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Dokladnie tak jak mowi przedmowca. Przed egr-em - 4. Jest tylko jeden sposob aby sie przekonac czy komp bedzie to widzial - proba praktyczna. Wiem ze ktos na forum juz tego dokonal i nie bylo problemow. Jak juz to zrobisz podziel sie doswiadczeniem na forum. Ja tez sie do tego zbieram i potrzebuje faktow:) Pozdro.

Walut 21-05-2009 20:06

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
napiszcie jak zrobicie chętnie się podepnę

danzo 23-05-2009 09:28

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Zaślepiony mam egr, przejechałem 4000 km. Czasami po odpaleniu zapala mi się kontrolka silnika ale nic poza tym się nie dzieje. Czy ona się świeci czy nie samochód jeżdzi normalnie.

grzegorek502 23-05-2009 20:10

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Czy zaslepienie w miejscu 4 nie odcina chłodnicy? Z tego co się oriętuję to 2 i 3 - są to miejsca podłączenia przewodów nagrzewnicy ciepłego powietrza. Jeżeli zaślepiona zostanie chłodnica w miejscu 4, będzie chyba zimno w zimie.
Podobno sposobem jest odpięcie wtyczki złącza elektrycznego z zaworu.

okomar 24-05-2009 11:12

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Jeśli zaslepiac to zaraz przed zaworem egr dlatego zeby spaliny ktore dostaja si do zaworu oblepiaja go w srodku i zawor sie zacina, blad moze wystapic dopiero po pewnym czasie, uklad ten dziala na zasadzie ze w momencie otwarcia zaworu egr jest orzymykana przepustnica na dolocie a tym samym przeplywomierz powietrza wykrywa mniejszy przeplyw powietrza, w momencie kiedy zawor egr jest zaslepiony, przepustnica nie chodzi, komp to wykrywa ze preplywka powinna zmierzyc mniejsza ilosc powietrza i powstaje blad, ja zrobilem juz pare takich samochodow i problemow nie bylo

Joker007 25-05-2009 08:25

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Przepustnica w dieslu ??

grzegorek502 25-05-2009 12:22

Odp: Zaślepienie zaworu EGR 2.0 TDCi
 
Kolego okomar. Krótko i zwięźle. Robiłeś to zaślepienie już kiedyś? Widziałeś fotkę zaworu w pierwszym poście tego wątku? Jeżeli tak to gdzie - 1,2,3 czy może 4?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.